Follow me

Koupelna ve stylu wellness – domácí wellness v koupelně, dovolená nikdy nekončí!

Luxusní  koupelny – luxusní pohoda.
Jaké jsou současné trendy pro zařízení originální koupelny?

 

Víc než jen koupelna

Proč si při zařizování koupelny nevysnít luxusní domácí lázně? Myslete na to, že koupelna není jen nutná místnost pro pravidelnou hygienu. Koupelna nabízí mnohem více.  Neomezené možnosti, které trh nabízí pro vybavení a dekorace koupelen, vybízí a lákají k vytvoření originálních a jedinečných koupelnových interiérů.


Dokonale harmonické prostředí jako základna pro domácí wellness v koupelně

Dobře relaxovat se nám bude v prostředí, které je nám také příjemné na pohled. Vkus a styl každého se liší, na každého má vliv něco jiného. Někdo ocení barevnou výmalbu, někdo doplňky a dekorace, živé květiny, někdo ocení harmonii materiálů, sladěné obklady s nábytkem. Někdo vsadí na luxusní nadčasové materiály a elegantní obklady.

 

Základem pro vytvoření správné pohody pro domácí wellness v koupelně je najít si ten svůj styl a vytvořit si prostor takový, který bude pro wellness odpočinek a relaxaci vybízet svého majitele, nikoliv takový styl koupelny, který bude obdivovat každá příchozí návštěva.

Zařiďte si koupelnu zcela podle svých představ, tak, aby se líbila vám. Dejte si do ní takové věci, které máte rádi a na které se rádi díváte, nepodléhejte momentálním trendům ani vyhraněným názorům jiných.


Při návrhu koupelny se vychází z velikosti místnosti. Řeší se dispozice a praktické uspořádání tak, aby se v koupelně její majitel příjemně a volně pohyboval, aby byla hezká na pohled a aby materiály a zařízení harmonicky ladilo.

Originálně se může přistoupit k návrhu stropu, na který se může instalovat například  pnuté folie, barevné osvětlení-kolorterapienebo hvězdné  nebe. Můžeme také přemýšlet o vhodné dekoraci stěn v koupelně, jako je obložení stěn kamenem nebo umělým kamenem, či cihlovými pásky. Praktické jsou velké formáty dlaždič, keramické obklady, které napodobují přírodní materiály, beton, kámen. Praktické a oblíbené jsou obklady které nabízí imitace dřeva, vhodné do interiérů i exteriérů. Dřevěná podlaha v koupelně pak není žádný problém z hlediska životnosti i údržby. Mnoho novinek, designů, materiálů i struktur nabízí stále nové trendy v obkladech.

Lákavé je také rafinované umístění vany, sprchy či sauny,  s výhledem do krajiny nebo na noční oblohu. Vanu nebo vířivou vanu můžeme vkusně obložit nebo zabudovat, například do pódia.

V koupelně se také nikdo neobejde bez promyšlené odkládací plochy a koupelnového nábytku.

 

 

Čím obložit stěny v koupelně?

Obklady z přírodního kamene a obklady z umělého kamene

Kámen v interiéru nás doprovází od pradávna. Proniká i do našich koupelen a wellness interiérů. Právem! Vytváří jedinečnou atmosféru a dokonalý styl koupelny.

Kdo tíhne k ryze přírodním materiálům vsadí na obklady z přírodního kamene. Řadu předností má i umělý kámen, například nižší pořizovací cenu či téměř nulovou nasákavost. Přitom je u kvalitních výrobců naprosto k nerozeznání od přírodního kamene. Novinkou jsou kamenné tapety, tenké obkládací ohebné panely z kamene.

 

 

Přírodní kámen i umělý kámen bychom si měli vybírat pokud možno vždy v obchodě, abychom viděli propracovanou strukturu, barevnost a styl skladby.

Některé obchody zapůjčí i vzorek. Kupovat kámen na internetu může být sázka v loterii, už jen kvůli tomu, že každá obrazovka zobrazí barevnost kamene trochu jinak.

 

 

 

 

 

 

– obkladové panely s imitací dřeva a 3D strukturou

Vedle dekoru kamene je stále žádanější také dekor dřeva.

Opět příznivci přírodních materiálů mohou do koupelny vnést i přírodní dřevo, pokud je správně ošetřené a jsou ochotni věnovat mu do budoucna péči. Tam kde je dřevo namáhané, bledne a vyžaduje pravidelnou údržbu, ochranu či impregnaci je možné použít obkladové panely s imitací dřeva.

Bezpočet možností jak naladit koupelnu či domácí wellness na přírodní tóny nabízí obklady s imitací dřeva. Velké formáty, ale i mozaikové skladby s dekorem dřeva a 3D efektem. V různých odstínech, které imitují druhy dřevin či jejich namoření. Některé pro dokonalý efekt dřeva nepotřebují spárování.

 

 

 

 

 

– podlahy v luxusním stylu

Podlahám  (ale i obkladům) v koupelně momentálně vévodí velkoformátové dlaždice, například v rozměrech i 3 x 1 m. V lesklé, matné či strukturované úpravě. Nejčastěji kamenné nebo keramické, vypadají luxusně a stylově, v různých odstínech a dekorech. Dlažba může věrohodně imitovat dřevo,  spolu s jemně broušeným povrchem nebo s hrubším frézovaným povrchem.

Sofistikovaná lesklá dlažba vykazuje známky jemného třpytění se, je vhodná kamkoli, kde chceme docílit moderního stylu.

Imitace kamene s nepatrnou lesklou vrstvou na povrchu se velmi dobře udržuje a navíc efekt lesku vnáší do interiéru nádech luxusu. Zajímavé jsou plošně položené dlažby s imitací mramoru v různých elegantních odstínech. Některé neglazovaný materiály vynikají vysokou odolností povrchu i ve velmi zátěžových prostorách. Vysoce lesklý povrch nabízí rekordní odraz světla až 72%.

 

– jaká barva do koupelny?

V přírodních tónech, moderní výrazná kombinace, elegantní černobílá nebo retro styl v koupelně? Výrobci nabízí praktické modelové řady – v jednom stylu a dekoru pořídíte velké formáty, malé kachličky i dekorační lišty, vše na jenom místě a v dokonalé harmonii. Velmi žádaná je také zlatá či stříbrná barva v koupelně a také metalické obklady a mozaiky.

Zlatá barva ve wellness interiéru poutá pozornost, je elegantní a energická. Každý, kdo je obklopen zlatou se může cítit výjimečně. Stejně jako kdysi Kleopatra či králové. Elegantní jsou zlaté benátské štuky, zlatá  mozaika nebo obklady se zlatými dekory. – více

 

Bílý, stříbrný či pozlacený moderní vlnitý obklad, který připomíná vlny na moři, lze bez problémů kombinovat v různých variacích s jinými obklady, nejlépe jednobarevnými, tak aby efekt vlnitého lesklého obkladu vynikal.

 

 

 

 

– luxusní design v koupelně?
Krystaly a drahé kameny

Prémiové produkty v oblasti dekorativních obkladů tvoří především mozaiky a obklady doplněné o luxusní, originální či nevšední komponenty.  K těm bezpochyby patří obkladové panely s drahými kameny nebo mozaiky s kamínky krystalů Swarovski.

 

Kontakt 

 

foto archiv wellnessinteriery.cz a archiv firem

 

 

 

Kam dál?

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAkamenné obklady ve wellness a spa

 kamenné tapety ve wellness a spa

 dekorace na skla ve wellness a spa

  nástěnné malby ve wellness a spa

  jak působí barvy v interiéru

 

Další články o wellness

 Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
Oblázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie

 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

vybavení pro sauny a saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (2 741)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.