Follow me
0

Trendy pro interiéry v roce 2020 – Mátově šedá barva – Barva roku 2020

Mátově šedá pomáhá
s návratem k přírodě a lidské společnosti

Každý rok v Mezinárodním estetickém centru značky Dulux zkoumají přední designéři, architekti a návrháři z celého světa globální trendy designu i životního stylu.

 Na jejich základě poté navrhnou barevnou paletu, která nejvíce odpovídá aktuálním potřebám a náladě ve společnosti. Ústřední barvou se pro rok 2020 stala Mátově šedá (J5.03.71).

Dulux Barva roku 2020 Mátově šedá se tak stala základem pro vytvoření čtyř dalších barevných palet, které nabízí různé způsoby jejího využití.

Tyto barevné palety vystihují touhu pečovat, hrát si, hledat smysl a tvořit. Každý si tak mezi nimi může najít tu, jež nejvíce odráží jeho životní styl.

Jsme na začátku nové dekády a hledáme místo, kde můžeme v klidu přemýšlet, setkávat se s přáteli a rodinou, být v těsnějším spojení s okolím i přírodou.

Našim interiérům chceme dát lidský dotek a propojení s přírodou – a právě Mátově šedá (J5.03.71) vyjadřuje tuto touhu velice dobře. Jde o kombinaci jemných odstínů zelené, modré a šedé, inspirovaných barvami ranní oblohy.

 

Podívejte se na to, jak může mátově šedá proměnit interiér

V interiérech wellness a Spa působí mátově šedá barva jako balzám na duši a má široké uplatnění. Je vhodná zejména pro odpočinkové a relaxační místnosti, ale nejen tam. 
Nabízí uvolnění, klid, podporuje hlubokou relaxaci a odpočinek.

Svým odstínem zprostředkovává propojení s přírodou, zejména v interiéru, ve kterém jsou uplatněny přírodní materiály, dřevo a kámen nebo je místnost částečně prosklená a nabízí pohled do přírody.

Elegance a blahodárné působení mátově šedé a dalších pastelových barev v interiéru má výrazný vliv na celkovou harmonii těla, duše a mysli, úžasně působí  na přetíženou mysl, celkový dojem  podpoří zelené rostliny v interiéru.

 

Své uplatnění najde i v moderním jednoduché i klasickém minimalistickém stylu, jednoduchost a čistý styl podpoří a posune do výšin.

 

Žijeme obklopeni barvami
palety barev, které nás podporují

 

Pečovat

Cítíme, že jsme i díky intenzivnímu životu na sociálních sítích odpoutáni od reálného světa a věcí, které za to stojí. Roste proto touha po opětovném spojení s lidmi i přírodou.

Zapojujeme se více do komunitního života, obklopujeme se stromy a vodou, péče o naše okolí nás naplňuje.

Odráží se to i v našich domovech. Stávají se místem, kde si můžeme vychutnat dobré jídlo, pokojný spánek a kde dokážeme pečovat o vztahy, na nichž nám záleží.

Tato paleta v sobě kombinuje barvy svěžího jarního rána – jemné pastelové odstíny, které tyto touhy dokonale podpoří. Světlé dřevo a semiš spolu se sametem a vlnou dodají interiéru pocit tepla, zatím co stříbro, zlato, měď či perleť trochu vzácnosti. Kousek přírody pak přinesou rostliny, které pomohou posílit pocit pohody.

 

Měkké písčité tóny vytvářejí klidnou atmosféru
pro bezstarostný odpočinek

Univerzální barva roku 2020 Mátově šedá (J5.03.71) jemně mění svůj tón v závislosti na odstínech, se kterými je kombinována. V tomto interiéru je použita s písčitým tónem k vytvoření uvolněného a pečujícího prostoru. Kde se můžete soustředit na sebe a své blízké. Tento lehký a vzdušný vzhled dotvářejí měkké a pohodlné polštáře, přírodní textilie a pokojové rostliny. Doporučené odstíny, J5.03.71, F8.12.71, G4.05.81

 

 

Hrát si

Hledáme něco, co je hravé, hodnotné, co nás opravdu pohltí. A právě domov může být místem, kde se dají věci prožívat v reálném čase, kde můžeme potěšit smysly a cítit, že opravdu žijeme a naše počínání má skutečný výsledek.
Veselá paleta zářivých a jasných barev připomínající pohled na horizont při úsvitu pomůže vytvořit energizující prostor, který povzbuzuje představivost a chuť si opět hrát.

Kombinace jemných a sytých barev spolu s geometrickými tvary a výraznou texturou pomáhá ke stimulaci smyslů. Recyklovaný plast v kombinaci s kovem a texturou zajistí, že bude interiér působit svěže a moderně.

 

 

Hledat smysl

V dnešním světě postrádáme hloubku a smysl. Mnoho věcí na nás může působit příliš povrchně. Ale není snadné hledat smysl, pokud je svět – jak digitální, tak ten skutečný – příliš hlučný a rychlý.

Může být proto složité nenechat se rozptylovat a najít klid. Ticho se stalo novým luxusem, a proto roste i touha po interiérech, kde tento klid na rozjímání a přemýšlení najdeme.
Tuto minimalistickou paletu barev složenou z čistých a jednoduchých tónů lze použít k vytvoření atmosféry klidu.

Barvy v paletě evokují pohled na horizont při svítání za jasného chladného zimního dne. Čisté linie zde doplňuje přírodní dřevo, kožešiny, plátna či leštěný beton. Tato paleta pomáhá vytvořit prostor, kde se mohou lidé zaměřit na to na čem jim nejvíce záleží. Přináší tak pocit každodenního klidu.

 

 

Tvořit

S dramatickým rozvojem moderních technologií ztrácíme přirozenou schopnost tvořit. Právě zde je na místě otázka – co nás odlišuje od strojů a robotů? Je to například schopnost tvořit hudbu, vyrábět nové věci, vařit podle chuti nebo pečovat o rostliny.

Mezi lidmi proto roste i touha učit se nové věci, zapojovat fantazii a vytvářet jedinečné kousky.

Náš domov může být prostorem, kde dokážeme vyjádřit svou individualitu a tvořivost. A tato paleta plná luxusních odstínů poskytne dokonalý prostor pro sebevyjádření a vyprávění našich vlastních příběhů.

Paleta je inspirovaná barvami teplého podzimního dne a plná intenzivních tónů. Využití dřívějších materiálů jako dřevo, kůže a keramika, ale v moderním kontextu – malované květináče, potištěná plátna a ručně pletené věci – pomáhá vytvářet prostory, které jsou náladové, atmosférické a eklektické.

 

 

Klidná a vzdušná ložnice s barvou roku 2020

Tato ložnice je dokonalým útočištěm před hektickým moderním životem. Tady si můžete po celém dni srovnat myšlenky a vrátit se “ke kořenům”. Barva roku 2020 je zde použita na protilehlých stěnách a stává se rámem ke kontrastní tmavé barvě, která je použita I na stropě a tvoří tak baldachýn k posteli. 

 Elementární materiály včetně lnu, dřeva a mramoru ponechané v jejich přirozeném stavu vytvářejí prostor pro odpočinek a obnovu. Doporučené odstíny: J5.03.71, CN.02.38, T3.04.12

Zdroj: Barvy Dulux

 

 

 

 

Kam dál?

 

Barvy v interiéru wellness a SPA

 

Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy? 
Zlatá barva v interiéru wellness a Spa
Zelenomodrá barva v interiéru – Dulux barva roku 2014
Královská modrá v interiéru  – Dulux barva roku 2013
 Fialová – orchideová Pantone barva roku 2014 
Zemitá červená  – bohatá a teplá Pantone barva roku 2015
Pastelové barvy růženínu a modrého nebe v interiéru – Pantone barvy roku 2016 
 Mátově šedá v interiéru – lehký a vzdušný interiéru, Dulux barva roku 2020
Okrově zlatá barva v interiéru – v odstínech pohody a tepla, Dulux barva roku 2016


 

 Další články o wellness

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKamenné obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety ve wellness a spa
Dekorace na skla ve wellness a spa
Nástěnné malby ve wellness a spa
Jak působí barvy v interiéru

 

 

Jak postavit a vybavit wellness

 Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
Oblázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

vybavení pro sauny a saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.