Follow me
0

Teakový nábytek – dobrá investice na celý život

 Krásný a odolný společník.
Dokonalý styl a eleganci teaku nic nenahradí.

Chystáte-li se investovat do kvalitního interiérového nábytku, pořídit nový zahradní nábytek anebo založit novou terasu, budou nás určitě zajímat výhody teakového dřeva.

Teakové dřevo je velmi tvrdé, těžké a odolné. Díky husté struktuře mastného dřeva je maximálně stabilní.

Nevyskytují se u něj vady, jako je roztahování, smršťování nebo borcení. Je známo, že v Anglii byly první teakové lavičky vyrobeny ze dřeva ztroskotaných plachetnic převážejících čaj.

I po desetiletích na dně moře se už tehdy tolik žádané dřevo zachovalo v původním stavu. Dřevo bylo znovu použito a začalo žít svůj „druhý život“.

Tyto ztroskotané lodi se staly zdrojem teakového dřevo pro dílny v severní a východní Anglii. V mnoha veřejných zařízeních nalezneme i dnes lavičky z teakového dřeva, které mezitím zestárly o 100 i více let.

 

 

Co je dobré vědět o teakovém nábytku

Nábytek je vhodný do interiéru i do exteriéru. Elegantní teakové dřevo se výrazně podílí na celkové atmosféře v interiéru, dodává pocit tepla, energie, vznešenosti a ladnosti.

Najde uplatnění zejména v náročných vlhkých podmínkách wellness interiéru, jako jsou mokré zóny kolem bazénů, whirlpoolů,v blízkosti saun i v odpočívárnách. Je hladký a nezanechává třísky.

 

Pro svou velkou odolnost vůči povětrnostním a vlhkým podmínkám a také díky snadné údržbě a dlouhé životnosti je teakový nábytek velmi oblíbený.

Může být ponechán venku kolem bazénu po celý rok, aniž se poškodí. Nevadí mu déšť, sníh, mráz ani vysoké sluneční záření. Díky své husté struktuře a vysokému obsahu oleje odolává plísním i hnilobě.

Není nutno dodatečně provádět ošetření teakovým olejem nebo jinými prostředky. Životnost nábytku to neovlivňuje. Naopak, díky působení větru a počasí získá postupem času svou typickou stříbrošedou patinu.

Na jaře ho stačí jen omýt a zbavit nečistot pomocí ředěné mýdlové vody a měkkého kartáče, což je postačující péče. Mohou se však z estetického hlediska použít regenerační prostředky a vylepšit tak optický vzhled materiálu.

V žádném případě se však nedoporučuje používat olej a lak na nábytek.

wellness interiery

Praktické rady pro nákup

• Všimněte si, jestli výrobce zbytečně nešetřil dřevem, poznáte to na područkách, masivnosti podnoží a desek stolů, apod.
• Zjistěte kvalitu kování, sklopte opěradlo polohovacího křesla na maximum (ležící poloha) a narovnejte jej zpět do svislé polohy (sedící poloha) tak, že do něj zatlačíte. Čím jemněji funguje mechanismus, tím je kování (obvykle) kvalitnější

 wellness interiery wellness design wellness nábytek do wellness a spa   wellness interiery wellness design wellness nábytek do wellness a spa

• Podívejte se, jak jsou uchyceny příčky sedáku u lavice, jsou-li vruty vedeny svrchu a stopy zahlazeny vybroušeným špalíčkem
•Všimněte si, jak je nábytek konstruován, jak kvalitně jsou zpracovány područky u křesel, má-li opěradlo bederní opěrku, jestli je deska stolu kvalitně sbroušena, apod.
• Důkladně si nábytek vyzkoušejte.

 

Teakový nábytek  – elegantní a nestárnoucí klasika

 

Praktický nábytek pro wellness a spa, DESIGN A KVALITA

I když trhem prochází řada nových trendů a materiálů, teakové dřevo je a bude vždy oblíbené. Jeho nenahraditelná struktura a příjemná medová barva okouzlí řadu příznivců.  Ti také ocení praktický a promyšlený design. Zahradní či interiérová židle z teaku nejenže lépe odolává náročným podmínkám ve wellness a spa provozech, ale také nabízí příjemné pohodlí.

Anatomicky tvarované opěradlo může na první pohled vypadat pouze jako nenápadný design, ale při posezení se projeví i jeho další funkce – dokonalé pohodlí.Kvalitní kování pak umožňuje opakovatelně a do nekonečna pohodlně skládat a rozkládat. ( Fakopa)

 

 

 

 

 

Teak v partnerství s elegantní tkaninou – BATYLINE TKANINA

Nejlepší bezúdržbová tkanina je vyvinuta pro venkovní použití s certifikátem Oeko-Tex.

Výrobní technologie na vysoké úrovni zajišťuje Batyline eleganci a jedinečný design. Batyline tkaniny odolávají roztržení, jsou velice pevné a tvarově stálé. Barevnost si velmi dlouho uchovávají díky odolnosti proti UV záření.

Stylová a užitná tkanina Batyline neabsorbuje vlhkost a je vhodná u bazénů, do wellness a saun. Batyline tkaniny je možné používat v extremních teplotách od -30° do + 70° C a jsou 100% recyklovatelné.

Společně s teakem a nerezovou ocelí jsou ideální a nepostradatelnou kombinací pro zahradní nábytek. (Fakopa)

 

 

V BARU i za RECEPCÍ s elegancí

Bary nadčasového designu se uplatní v interiéru i v exteriéru, při menší oslavě či společenské akci, vhodné zejména do recepcí, wellness studií a dalších míst, kde lze očekávat společenský život. Jsou navrženy k praktickému uložení lahví, skleniček a talířů. Stejně tak lze i do menších provozů využít praktickou sestavu jako elegantní recepci, vynikají zejména tam, kde je potřeba recepci sladit s interiérem v přírodních tónech a zcela v duchu pohody a v teplých, hřejivých barvách.

 

 

Stabilní, odolný, elegantní, STOHOVATELNÝ

Nejen pro interiéry wellness a spa, ale i pro jejich přilehlé prostory na terasách, v kavárnách či restauracích nebo pro zahradní wellness kolem bazénů nabízí teakový nábytek a teakové židle maximální pohodu a eleganci. A to nejen pro hosty, pohodu při manipulaci ocení i personál. I teakové židle lze stohovat na sebe, je-li třeba. (Fakopa)

 

 

 

Nejprodávanější série nebo ORIGINÁLY?

Kvalitní teakový nábytek se zpracovává především v Indonésii, kde probíhá těžba dřeva a výroba nábytku. Do celého světa včetně České republiky se dováží řada zahradního a wellness nábytku, který může mít podobný styl a design, tak jak teakový nábytek známe. Nicméně některé firmy, které se na teakový nábytek specializují, nabízí mnohem více. Na zakázku z teaku vyrobí prakticky jakýkoliv nábytek, stačí mít jasnou představu nebo obrázek nábytku, který chce zájemce nechat vyrobit z teaku. Firma vše zařídí a nábytek doveze.

Zdrojem inspirace může také být samotná Indonésie, kde je řada luxusních wellness a spa center. Jejich nábytek a doplňky jsou, jak jinak, především z teakového dřeva.

Styl indonéského wellness nábytku je jednoduchý a přitom elegantní.

Dřevo se často nijak neošetřuje, používá se na police, postele, masážní lůžka, podlahy, stoly, židle  i drobné dekorace.

 

 

 

 

 

Kam dál?

 další články:

Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.
Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Panely s imitací dřev – dekorativní obklady
Fotogalerie wellness a spa
Čím obložit bazén?
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 rubriky:
Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.