Follow me
0

Osvětlení do sauny – pro dokonalou atmosféru při saunování – designové světlo v sauně

Správně vybrané světlo v sauně
umocní zážitky ze saunování.

 

osvetleni-do-sauny-svetlo (6)Odpočinek v sauně s příjemnou atmosférou

Pobyt v sauně je tradičně spojen s příjemnou relaxací, pohodou a odpočinkem. Sauna je místem kde čerpáme blahodárné účinky pro tělo, duši i mysl.  Kromě toho, že by sauna měla být technicky a stavebně v pořádku, je neméně důležité, aby měla příjemnou relaxační atmosféru.

Interiér sauny na nás působí pokaždé při našem pobytu v sauně. Velmi povzbudivé je, že si interiér díky široké nabídce osvětlení, můžeme opravdu individuálně doladit a vytvořit si tak svoji jedinečnou saunu.

Zejména pokud stavíme saunu na míru, je vhodné věnovat se i detailům a postavit si saunu přesně podle svých představ.

 

osvetleni-do-sauny-svetlo (2)Jaké světlo do sauny?
Tipy pro osvětlení sauny.

Designový kousek, osvědčená klasika nebo promyšlená technologie?

Při osvětlení do sauny se nevyhází z potřeby centrálního světla v sauně. Naopak. Je dobré vyhnout se jednomu centrálnímu osvětlení v sauně, kdy by světlo mohlo oslňovat, což je v sauně vlastně pro vytvoření příjemné, spíše tlumené – intimní atmosféry nežádoucí.

Osvětlení do sauny se vybírá tak, abychom docílili efektu, který podpoří pocit pohody a relaxace, proto se snažíme rozložit osvětlení mezi více menších světelných zdrojů. Takové osvětlení navodí intimnější atmosféru, zjemní a opticky rozčlení jinak malý a jednolitý prostor sauny či okolí.

Volit můžeme mezi klasickými saunovými světly, pořídit třeba i nějaké designové – zajímavé světlo nebo využít osvětlení, které kromě světla nabízí ještě terapii a zážitek z měnících se světel.

 

sauna-interier-wellness-lifKolorterapie v sauně,
barevná terapie.

Zcela nový rozměr saunování umožní využití  světelné terapie (kolorterapie) v interieru sauny.  Barevný systém světel se může používat jako hlavní osvětlení sauny, který současně také působí na saunujícího intenzivními barevnými podněty a jejich změnami, což pozitivně ovlivňuje stav mysli. Tohoto příznivého efektu využívali už kdysi dávno i staří Řekové.

 

osvetleni-do-sauny-svetlo (5)Volit můžeme mezi klasickými saunovými světly, pořídit třeba i nějaké designové – zajímavé světlo nebo využít osvětlení, které kromě světla nabízí ještě terapii a zážitek z měnících se světel.

Světelný systém do sauny obsahuje různobarevné výkonné halogenové reektorové žárovky, které jsou umístěny v rohové dřevěné konstrukci. S pomocí dodané ovládací jednotky lze navolit požadovanou jednu konkrétní barvu, popř. měnit rychlost změn barev či stmívačem korigovat jas.

 

osvetleni-do-sauny-svetloLuxusní interiery sauny,
design s efektem

Sníte o  luxusní jedinečné sauně?

Naprostou novinkou do exkluzivnějších saun jsou skleněné panely – např. velký panel od Cariitti nazvaný Fantazia o rozměrech 1 465 × 565 × 36 mm, vytvářející z drceného skla postmoderní abstraktní vzory.

Je podsvícen velkým množstvím optických vláken, která jsou vlepena do skleněné tabule. Například modré podsvícení evokuje zobrazení rozdrceného ledu.

sauna-svetlo-do-saunyDalším zajímavým řešením je světelný systém imitující polární záři. Optická vlákna jsou vedena do dvou hliníkových lišt, které jsou umístěny za zádovými opěrkami.

Mezi projektor a svazek vláken je zařazen skleněný barevný kotouč s tzv. twinkle efektem, díky kterému se mění  barevnost a intenzita světla. Stejně tak je možné vykouzlit efekt plamenů ohně za kamny.

Hravé detaily v sauně

Upoutat pozornost, osvěžit interiér a vnést zajímavý prvek do interiéru sauny. Menší světelné zdroje pomohu dotvořit jedinečnost sauny – lze tak například prosvítit polévací vědro či saunový teploměr nebo hrany kamen.

Efektivní je podsvícení lavic nebo spodní podsvícení kamen. V interiéru se využívají se krystaly, které zajímavě lámou světlo a vytváří v sauně světelné efekty.

 

 

osvetleni-do-sauny-svetlo-(Osvětlení sauny a bezpečnost,
co říká vyhláška?

Sauna, pára, infrakabina, potní chýše,…ale i odpočívárna, vše potřebuje osvětlení. Co na to říká vyhláška, zejména pokud jde o veřejné prostory?

Sauna a její součásti, jako je např. ochlazovna, jsou specifická prostředí, která mají jiné požadavky na parametry osvětlení než běžné prostředí.

 Podle vyhlášky 238/2011 Sb. je nutné v kolaudovaných, tj. komerčně provozovaných saunách zajistit nouzové osvětlení nejen v prohřívárně, ale i v chodbě, šatně, vnitřní ochlazovně a odpočívárně.

Toto osvětlení musí mít vlastní zdroj napájení. Kromě toho je nutné instalovat hlavní osvětlení. Podle stejné vyhlášky je nutné dodržet tuto osvětlenost:  v prohřívárně minimální intenzitu osvětlení 50 lx, v obou ochlazovnách (vnitřní i vnější) a odpočívárně min. 75 lx,  v chodbě a na záchodě 100 lx a v šatně min. 200 lx.

osvetleni-do-sauny-svetlo (4)osvetleni-do-sauny-svetlo (7)osvetleni-do-sauny-svetlo (3)

Jak hlavní, tak nouzové osvětlení musí splňovat požadavky dané podmínkami, které jsou v prohřívárně. Ve výšce  2 m může teplota dosahovat až 110 °C, ve výšce 1,5 m to může být až 80 °C. V sauně je navíc vysoká relativní vlhkost, proto je nutné zajistit tepelnou odolnost všech svítidel i kabeláže a jejich odpovídající krytí, což je podle normy ČSN EN 60529 krytí IP44. (Pozn.: Zařízení je chráněno před vniknutím pevných cizích těles o průměru 1 mm a větších a před dotykem drátem a krytím proti stříkající vodě.) Jako kabeláž pro svítidla je v sauně ideální použít silikonové SiHF kabely vhodné pro použití při malém mechanickém zatížení, ve vlhkých i mokrých prostorách a při vysokých teplotách okolního prostředí. Jejich provozní teplota je od –60 do +180 °C, krátkodobě +250 °C. Jsou tedy vhodné do vnitřních i venkovních saun.

osvetleni-do-sauny-svetlo1Praktickým a profesionálním osvětlením do sauny je jeden centrální zdroj světla, tzv. projektor, který je umístěn vně sauny, popř. pod lavicemi, kde tep-loty dosahují max. 80 °C (v tom případě musí být dodrženo krytí IP44 pro umístění do vlhkých prostor). Z tohoto projektoru jsou vyvedena speciální skleněná optická vlákna, kterými je světlo rozvedeno do dalších světelných prvků (např. samostatná svítidla, zlaté čočky, teploměry, podsvícení kamen, krystaly Swarovski).

Na výběr je množství čoček, ozdobných zakončení, průměrů vláken i jejich rozdílný počet. Zákazník si může nechat orámovat stěny sauny tenkými paprsky světla či ze stropu úzkým kuželem nasvítit pouze saunová kamna. Použít světelná optická vlákna se doporučuje proto, že jsou bezpečná a neprobíjí elektrický proud. Velkou výhodou je také variabilita zakončení a možnost různě řešit nasvětlené prostory, tzn. jak intenzivně a kterým směrem budou paprsky světla vycházet, což je při navozování příjemné atmosféry velmi důležité.

Nejpodstatnější výhodou je však vysoká odolnost a dlouhá životnost (4 000 h provozu, jednoduchá výměna jediného světelného zdroje). Skleněná optická vlákna jsou odolná do 400 °C a vynikají skvělou světelnou vodivostí.

Levnější plastová optická vlákna je možné instalovat do běžného interiéru nebo do infrasaun či parních saun – všude do teploty 80 °C. Jsou-li instalovány do klasické či finské sauny, musí to být na místo pod lavice, max. do výšky zádových opěrek. Jestliže není toto pravidlo dodrženo, začínají černat a propouštějí čím dál méně světla. Další jejich nevýhodou je skutečnost, že propouštějí o 30 % méně světla než skleněná vlákna, jde-li o plně funkční, nový výrobek.

 

 

 svetlo-wellness-osvetleni spaOsvětlení ve wellness

Sauny, bazény, kompletní wellness provoz, zde všude musíme respektovat a dodržet požadavky na bezpečné a funkční osvětlení. Zejména pokud jde o náročné vlhké prostředí a prostory v exteriéru.

I bazény mohou mít díky zajímavému osvětlení svoji osobitou a jedinečnou atmosféru, která vyniká zejména v tlumeném nebo nočním světle.

Kromě nutného provozního osvětlení a zajištění bezpečnosti se kolem bazénů stále častěji využívají doplňková efektivní světla, originální zahradní osvětlení, nebo plovoucí bazénová světla.

svetlo-wellness-osvetleni spa 4Pro zajištění bezpečnosti ve wellness a spa se používají světla s různou hodnotou krytí, která vyjadřuje a umožňuje způsob použití světel v náročném prostředí.

Do bazénů či venkovního prostředí je vhodné použít vodotěsná svítidla s krytím IP68 (trvalé ponoření do vody pod tlakem).  Při použití čiré vnitřní čočky světlo vyzařuje pod úhlem 15°, při použití mléčné čočky pod úhlem 50°. Nad vodní plochu i v okolí bazénu je  nutné instalovat osvětlení s krytím IP44.

Využít lze například stylový duální projektor pro osvětlení,  jako klasické svítidlo  (2× 18W klasická žárovka) či jako projektor se 75W halogenovou žárovkou, který na vodě vykouzlí magickou atmosféru, či oba světelné zdroje dohromady.  Je možné projektor doplnit efektem jiskření či změny barvy (například až šest barev – červená, žlutá, světle modrá, fialová, zelená, bílá). Barevnost se mění v nekonečné smyčce či zastavením na jedné barvě.

 

Pod hvězdami za každého počasí
hvězdné nebe ve wellness

 

osvetleni-do-sauny-svetlo-4Působivým doplněním ochlazovací místnosti, bazénu nebo celého wellness může být tzv. hvězdné nebe, někdy také hvězdná obloha

Je to komplet projektoru a optických vláken, při použití rotačního kolečka mezi projektorem a svazkem vláken, který vzniklým „hvězdám“ dodá efekt jiskření. Vlákna i projektor se instalují do podhledů. Velikost a intenzita takto vytvořeného hvězdného nebe závisí na počtu vláken, např. se 300 optickými vlákny lze připravit velkolepou mihotající se oblohu na prostoru 10 m2.

Při tomto počtu vláken je jejich délka následující: 25× 2,0 m, 50× 2,5 m, 75× 3,0 m, 75× 3,5 m, 50× 4,0 m, 25× 4,5 m. Dokonalost dojmu hvězdné oblohy dokreslí několik zakončení v podobě krystalů v kombinaci s vlákny a to díky zajímavé koncovce, která může mít různý tvar.

Osvětlení do wellness je obor, který se stále rozvíjí a vyvíjí. Umožňuje nám to navrhnout a realizovat jedinečné relaxační i zážitkové prostory. Určitě stojí za to se této oblasti věnovat již v projektu, ale i do již existujícího prostoru si můžeme vždycky pořídit něco nového a zajímavého a potěšit sebe i své hosty.

 

osvetleni-do-sauny-svetlo5Inspiraci pro osvětlení sauny a osvětlení do wellness najdete zde:
Osvětlení do sauny
Efekty z optických vláken pro sauny
Interiérové osvětlení do wellness a spa

 

 

♦  Zdroj: archiv webu, archiv Finská Sauna, archiv firem webů Finská Sauna

 

 

 

 

 

Kam dál?

 

vybavení pro sauny a saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

 další články:

Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

Dekorace stěn ve wellness a SPA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKamenné obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety ve wellness a spa
Dekorace na skla ve wellness a spa
Nástěnné malby ve wellness a spa

Jak působí barvy v interiéru
Tapety ve wellness a spa  

Mramorové dekorace ve wellness a spa, benátské štuky

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do dauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Dekorace   Wellness dekorace, dekorace wellness, spa dekorace, dekorace spa, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, dekorace ve wellness, dekorace do spa, dekorace pro spa, dekorace ve spa, wellness a spa dekorace, wellness spa dekorace, wellness centrum dekorace, domaci wellness dekorace, dekorace pro domácí wellness, dekorace pro soukromé wellness, zajimave dekorace do wellness, zajímavé dekorace do wellness, dřevěné dekorace do wellness, kamenné dekorace do wellness, dekorace pro wellness centrum,

dekorace do bazénové haly, bazénová hala dekorace, dekorace chodby, chodba dekorace, dekorace do sauny, sauna dekorace, dekorace do odpočívárny, dekorace stěny, dekorace stěny ve wellness, dekorace na strop, dekorace stropy, dekorace na stěny, dekorace steny, dekorace interier wellness, dekorace interieru wellness, dekorace uzke chodby,

Doplňky  Wellness doplňky, wellness doplnky, doplňky do wellness, doplnky do wellness, spa doplnky, spa doplňky, doplňky do spa a wellness, dolnky do spa a wellness, wellness spa doplnky, wellness spa doplňky, wellness a spa doplňky, interiér wellness doplňky, interier wellness doplnky, doplňky do wellness interiéru, doplňky pro wellness centrum, doplnky pro wellness centrum,

 

Nábytek
Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

Fasáda kámen, kamenný obklad fasáda, betonová fasáda, fasáda domu obložení, fasáda z betonových pásků, fasáda za kamene, kamenné obklady fasáda, kamenný obklad jako fasáda, obklady z přírodního kamene fasáda, obklady na fasádu, kamenné obklady na fasádu, obklad na fasádu, obkladové kameny na fasádu, kamenný obklad fasády, kamenné obklady fasád,obklad fasád z umělého kamene, fasádní obklady umělý kámen, fasádní obklady, na fasádu, keramický obklad fasády, obklady fasád, obklady fasády, obklady na fasádu, betonová fasáda, betonové fasádní pásky, betonové obklady fasádní, čím obložit sokl, čím obložit sokl fasády, co na sokl, fasáda domu obložení, fasádní obklad, fasádní obklady pásky, fasádní sokly, fasády fotogalerie, fasády z umělého kamene, fotogalerie fasády, kámen na fasádě, kamene obklady fasad, kamenne fasady, kamenne obklady, kamenné obklady fasády, kamenné obklady na fasádu, kamenný obklad fasád, fasády montáž, kamenný obklad fasády montáž, kamenný obklad jako fasáda, kamenný obklad sokl fasády, kamenný fasádní obklad, kdo obloží fasádu, keramické fasádní obklady, fasádní obklad, obklad fasady, obklad fasády, obklad na fasádu, obklad na fasádu, obkladové kameny na fasádu, obklady fasád umělý kámen, obložení soklu fasády, oblozeni soklu fasady, ukazky fasady z kamene, umělé fasádní obklady, umele fasadni obklady, kamenný obklad fasády, obklady fasád z umělého kamene, fasádní obklady umělý kámen, kamenné obklady fasád, kamenne obklady fasad, fasádní obklady kámen, fasádní obklady, oblozene sokly kamenem, obložené sokly kamenem, obložení soklů, obloženi soklu fasad umělý kámen fasáda, umělý kámen fasáda, umely kamen fasada, obložení fasády kamenem, fasadni obklady, fasádní obklady, oblozeni fasady, oblozeni fasady kamenem, kamen obklad fasáda, fasáda obložení, kameny na fasadu, fasada obklady, dekorativni obklad fasady, barva fasady, fasada z umeleho kamene, fasáda z umělého kamene, inspirace fasády, fasády fotogalerie, jak obložit fasádu, kamen na fasadu, kámen na fasadu, kámen na fasádu, obklady fasád, obklady fasady, , obložené fasády, oblozene fasady, obložení domu kamenem, oblozeni domu kamenem, obložení domu umělým kamenem umělý kámen fasáda, umely kamen fasada, ukázky obložení fasády, , oblozeni garaze, obložení garáže, obložení garáže kamenem, fasádní obklady, fasadni obklady,

Umělý kámen,
umělý kámen, umely kamen, umělý kámen obklad, umely kamen obklad, obklady z umělého kamene, obklady z umeleho kamene, obklad umělý kámen, obklad do interiéru, obklad kámen interiér, obklad stěn, obklady sten, obložení stěn, oblozeni sten, obložení stěny kamenem, obklad na stěnu, obklady kámen interiér, obklad kamen interier, betonové obklady, dekorační obklady, dekorativní kameny, dekorativní obklady, dekorační kámen, dekorační obložení, dekorativní obklady, dekorativní kámen, dekorativní obložení, interiérové obklady, keramické obklady, umělý kámen do interiéru, obklady kolem krbu, obložení krbu, oblozeni krbu, obklady z kamene, bar obložený kamenem, obložený bar kamenem, imitace kamene, chodba obklad, obložená chodba, chodba dekorace, umely kamen, umele kameny, imitace kamene, kamen ploty, umely kamen, kámen obklad, kamen obklad, obložení vchodu kamenem, obložení vchod kámen, oblozeni vchodu kamenem, oblozeny vchod kamenem, obložení umělý kámen, vchody oblozeni, kamenne obklady, kamen obklad, umělý kámen Shale, umělý kámen Toronto, umělý kámen Rustika, umělý kámen Tanvald, umělý kámen shale, shale bílé, shale šedé, umělý kámen, umělý kámen, umělý kámen interiér, umely kamen interier.

plotovy system umely kamen, umely kamen ploty, kamen ploty, ploty obložení kámen, kámen obklady, kámen na ploty, obložení plotu, plotový systém umělý kámen, plotový systé

Uložit

Uložit

Uložit

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.