Follow me
0

Nezbytnosti ve wellness interiéru – svíčky ve wellness – dekorace

Vytvořte si vřelou a pohodovou atmosféru.
Atmosféra ve wellness


Svíčky ve wellness

Jasnou nezbytností ve wellness a spa interiérech jsou svíčky. V jakékoliv podobě, jako dekorace, osvětlení i jako masážní prostředek. Svíčky ve wellness mají nezastupitelné místo. Zejména během dlouhého zimního období, když jsou nám svíčky výborným společníkem pro chvíle pohody, relaxace a odpočinku.

Svíčky doladí interiér nejen jako dekorace, ale nabízí i osvětlení prostoru, současně mohou nabídnout i léčebný efekt, vůni, která na nás působí. Svíčky byly vždy důležitou součástí našeho života.

Vonné svíce se již v minulosti používaly jako zdravotní prostředek, protože vůně sloužily jako prevence proti chorobám a používaly se jako antiseptikum prostoru. Byly to jakési deodoranty prostoru, vůně svící a bylin čistily prostor. Aromaterapie současně také ovlivňují to, jak se cítíme, což je přesně to, co ve wellness potřebujeme.

K rozmístění můžeme přistupovat například i podle tradiční východní filozofie Feng Shui, najít si oblasti, které chceme v životě podpořit nebo zlepšit a podle toho rozmístit svíčky v prostoru. Můžeme i přihlížet k výběru té správné barvy, která přísluší dané oblasti.

Svíčky se obvykle dávájí do středu, případně navíc do rohů místnosti, což umožňuje energii proudit. Přidat můžeme i další symboly nebo materiály, kovové nebo dřevěné misky, kameny, atd.

Svíčky můžeme také používat tak, aby nám ladily v interiéru, nebo se staly jejím doplňkem. Můžeme ladit barvy, tvary, materiály, do kterých svíčky umístíme. Barvy v interiéru a světlo svíček nabízí dokonalé a jedinečné prostředí kdykoliv během dne i během roku k tomu, abych se cítili dobře, pohodlně a mohli relaxovat.

 

svíčka jako osvětlení svíčka v interiéru doladí atmosféru, bez svíček by nebylo wellness dokonalé. Plápolající hřejivě teplé světlo působí jak solitér, který na sebe poutá pozornost. Osloví i ve skupinách, v množství se efekt násobí..

 svíčka součástí terapie – provoněný interiér, při výběru kvalitní svíčky využíváme aromaterapie kdekoliv to je možné, příjemná vůně působí na naši mysl i duši.

svíčka jako dekorace – mnoho podob svíček nám dává možnost vybrat si pro každou příležitost či místnost jiný originál. I svíčky jsou předmětem designu. Vynikat může samotná svíčka nebo nádoba, do které svíčku umístíme. Svícny a lucerny nás provází od nepaměti, byly nezbytnou součástí  našich interiérů a zůstávají dodnes..

 

 

 

Aromatické masážní svíčky
svíčka při masáži

Relativně nové terapie ve wellness a spa nabízí masážní svíčky, používají se po celém světě, v luxusních Spa centrech a wellness provozech. Kouzelné jsou jejich intenzívní vůně, například kadidlo, pelargonie, jasmín nebo zázvor.

Každá má své specifické aromaterapeutické účinky. Používá se například sojový, meruňkový či kokosový olej, společně s esencí vytváří luxusní a velmi příjemné prostředí a atmosféru při všech procedurách, nádherně provoní interiér. U hořící svíčky se část kompozice rozpustí. Hustá olejovitá konzistence se vtírá do pokožky celého těla.

Lze ji kombinovat i s dalšími oleji. Maséři, terapeuti, kosmetičky, ale i manikérky či pedikérky mohou běžnou péči a masáž ozvláštnit tímto nevšedním prostředkem. Je překvapivé, že teplota rozehřáté svíčky je příjemná, není horká, ale příjemně teplá a hřejivá.

Teplá, hustější konzistence se s velkým úspěchem používá na vysušené lokality, jako jsou například lokty, hřbety rukou a podobně. Nejedná se tedy o obyčejné parafínové voňavé svíčky

 

Magické svíčky s LED světlem – bezpečný plamen

Imitace plápolající svíčky bez nebezpečí požáru nabízí široké uplatnění kdekoliv v interiéru. Výhodou speciálních svíček z pravého  voňavého vosku je jejich  LED osvětlení, nepálí, nečadí a nestéká z nich vosk. Jsou tak vhodné do prostoru, kde se pohybují děti  a zejména tam, kde nechceme stále kontrolovat živý oheň a zajišťovat bezpečné okolí  pravé hořlavé svíčky. Led svíčky fungují na tužkové baterie, mají spínač a časovač, svíčky je možné sfouknout nebo se spolehnout na časovač.

Malá LED dioda ve tvaru plamínku vydrží svítit poměrně dlouhou dobu  formou mihotání nebo stálého svícení. Led svíčky svítí teplým bílým světlem, v nabídce jsou v různých barvách, vosk může být i parfémován a svíčky pak příjemně voní.  Led svíčky jsou vhodné i do aranžmá a dekorací ze suchých květin, protože nehrozí riziko vzplanutí.

 

Barvy a materiály v interiéru

Voda a oheň. Kolem vany nebo kolem bazénu, teplý plamen svíčky a vodní hladina, společně jim to sluší v každé podobě. Při zařizování interiérů se hledání „jiných“,  efektivních či netradičních možností místo běžných funkčních doplňků určitě vyplatí.

Tím, že jsou stále na očích se zařizovací předměty a doplňky intenzivně podílí na atmosféře interiéru.

Dřevěné teakové lucerny, nebo i z jiného materiálu, lze umístit v interiéru podél chodby, v bazénové hale, ale i na terase a v zahradě. Jednotlivě nebo ve skupině.

 

 

Teakové dřevo díky hustotě dřeva a přirozenému množství olejů odolá i velmi nepříznivým podmínkám, což je také velmi praktické, kromě toho, že hřejivý odstín dřeva spolu se svíčkou dodají místu přímo kouzelnou pohodu. Použití stejných světelných prvků pak efekt a atmosféru umocňuje.

 

 

Efektivně působí lucerny a osvětlení kolem vodní plochy má své magické kouzlo. Efekt dekorací se zvyšuje, pokud používáme na jednom místě několik stejných dekorací, například stejné lucerny u bazénu působí efektivněji než jenom jedna. Využíváme skupinu dekorací nebo dekorace v jednotném stylu.

 

 Svíčky a nádoby, oblázky a kamínky

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.