Follow me
0

Mocné emoce ve službách wellness – doplňky interiérů ve wellness a spa

Vhodné wellness doplňky jsou silným marketingovým nástrojem wellness a spa provozů

Doplňky v interiéru nejsou jen drobnosti. Často jim díky rychlému tempu a mnoha povinnostem v provozu nevěnujeme dostatek času a pozornosti.

Přitom vhodně zvolené doplňky se ve wellness a spa mohou výrazně podílet na celkové atmosféře prostoru, pomáhají vyvolat  příjemné pocity, dojmy, emoce, a tudíž výrazně působit na pohodu klientů. Silné pozitivní emoce, které klienti prožívají, nám pomáhají udržet je v dobré náladě, přízni, uvolněnosti a ochotě se vracet. 

Budou-li klienti srovnávat a vybírat wellness provoz, intuitivně tíhnou k tomu místu, kde se jejich emoce aktivovali nejsilněji. Také zde tráví více času. 

Jak klienti hodnotí pobyt ve wellness,
vědomé i podvědomé působení interiéru

Podle čeho se klienti rozhodují mezi provozy?  Sauna, kosmetika, masáže, procedury, tedy služby ve wellness provozech mohou být všude plus-mínus stejně dobré. Klient počítá s tím, že mu bude nabízena prvotřídní procedura. Příjemné a čisté prostředí, sympatický personál je také samozřejmostí.

Co ale dopředu nemůže odhadnout a čím je ohromen, nadšen, je jedinečná atmosféra.  Jde především o zážitek, o to, jak moc silné dojmy a emoce v klientech během jejich návštěvy probudíme. Vše co se při pobytu ve wellness a spa odehrává, velmi intenzivně působí především na naše emoce a v tom je interiér a vhodně zvolené doplňky jedinečným nástrojem, který každý provozovatel může individuálně využít a tím si vytvořit svoji vlastní identitu a působení na klienty.

Mocné působení interiéru na naše pocity asi všichni známe. Ve wellness prostoru je také působení na naše pocity více než žádoucí, je nezbytné.  Naše pocity pak hodnotí skutečnosti a to na vědomé i podvědomé úrovni. Charakteristická je spontánnost – emoce se spouštějí samovolně, s nízkou možností jejich ovlivnění rozumem. Podle toho jaké emoce v člověku vyvoláme, tak také jedná. Emoce a pocity můžou ovlivní klienta i to, jak se zachová a jak bude reagovat. Prvotní impulzy, které emoce vyvolají nelze podcenit.

Emoce nejsou pouze prožívané stavy naší mysli, ale slouží také k vyhodnocování. Díky emocím se rozhodujeme a vytváříme si různé návyk, někdy i vzorce chování. Emoce jsou psychicky a sociálně konstruované procesy, zahrnující subjektivní zážitky libosti a nelibosti, provázené fyziologickými změnami (změna srdečního tepu, změna rychlosti dýchání), motorickými projevy (mimika, gestikulace), změnami pohotovosti a zaměřenosti.

 

Nevšední doplňky ve wellness
upoutají pozornost

Výhodou doplňků interiéru je také to, že nejsou pevnou součástí interiéru a můžeme je měnit s menšími náklady na čas i finance. Klienti občasné obměny v interiéru velmi vítají. Někdy dokáže vybavení wellness v souladu s doplňky vykouzlit skutečně působivé místo. Velmi dobře fungují barvy, světla, květiny. Buď velmi vkusně zasazené do interiéru nebo zvolené formou solitéru.

To co nás v českých končinách většinou nejvíce přitahuje je něco pro nás vzácného, neobvyklého, spojené s dálkami, exotikou, jinou kulturou. 

Dřevo a dřevěné dekorativní doplňky ve wellness spolehlivě fungují. Působí na nás přirozeně příjemný, hřejivým dojmem.Zajímavé jsou doplňky z exotického dřeva, například vyřezávané paravány nebo i malé dekorační misky.  Určitě zaujme designový solitér vytesaný z kořene exotického stromu.

Drobné dekorace, které podtrhnou zážitek z procedury, například turecké dekorace – nádoby a mísy typické pro hamam a turecké lázeňství, použité při pedikúře a manikúře. Vystavené tibetské mísy, použít se mohou i větší kusy hrubě otesaných kamenů nebo větších kusů drahých kamenů.

Cílené působení na klienta, který má ve wellness najít oázu pohody, klidu a odpočinku, je možné rozebírat a propracovávat do detailů. Působit na všechny jeho smysly, nabídnout příjemný prostor, perfektně zvládnutou proceduru, milou pozornost a také malé občerstvení,  to vše působí na jeho emoce a utváří příjemný zážitek, který se neopakovatelně vryje do jeho paměti.

 

Aromaterapie může působit hned dvakrát.
Může být i vidět!

Spolehlivě fungující metodou, jak ve wellness a spa oslovit emoce klientů je přírodní aromaterapie.

Chceme-li oslovit i příjemným doplňkem v interiéru, který působí na všechny naše smysly, volíme designové interiérové difuzéry.

Stačí i v podobě drobného solitéru – malé stolní „sopky“, která  vypouští do prostoru příjemnou vonnou páru a přitom mění barvy (kolorterapie) takový doplněk nebude k přehlédnutí v žádné recepci či relaxační místnosti. 

Pro jednotlivé kabiny můžeme dle procedury nebo stylu zařízení volit různé dekorativní difuzéry, například dřevěné, keramické, skleněné, zlatou mozaikou vykládané skleněné dózy, atd.

Velmi časté interiérové použití oblázků na podlahách v chodbách i jinde můžeme také doplnit o aromaterapii formou dekorace, například umístěním misky se speciálními kamínky, které nasají aroma oleje a pozvolna se uvolňují do prostoru.

 

Hra světel probudí emoce spolehlivě

Osvětlení ve wellness a spa neslouží čistě jen k osvícení prostoru, má velmi důležitou funkci spoluvytvářet jedinečnou atmosféru a působit na emoce klientů.

Intenzita světla, barvy a světelná tělesa mohou vytvořit jedinečný zážitek.

Nejmenší osvětlení, co do velikosti a přitom s velkým efektem, jež se využívá v celém provozu wellness a spa jsou diodová světélka. Používají se hlavně v interiérech saun.  Diody měnící barvy a různé diodové světelné pásky, které se postarají o prosvícení a kolorterapii mají široké využití, v interiéru, v saunách, ve vodě, při masážích…

Barevná světelná terapie nepůsobí na lidský organismus pouze prostřednictvím zrakového vnímání, ale také díky dopadu určitého světla na pokožku celého těla. Hvězdné nebe, které mění barvy dodá příjemnou atmosféru nejen do solné jeskyně, sauny či parní kabiny, ale stejně tak do šatny, převlékárny či relaxační místnosti.

V balneo provozech se mohou využít vany s kolorterapií, stejně tak vířivky a whirlpooly doplněné o osvětlení. Velmi efektivní jsou také osvětlené masážní stoly a lehátka pro multifunkční ošetření těla, stejně tak kadeřníci při péči o vlasovou pokožku a při vlasových rituálech (hair spa) mohou vsadit na mycí boxy doplněné o kolorterapii.

 

 

Solný program pro efekt i pro zdraví

Dalším způsobem, jak dekorovat interiér sauny je použití solných kamenů, panelů a obkladů. Jsou to momentálně velmi trendové dekorace, které kromě efektivity dodají do sauny i trochu prospěšného solného aroma.

Využít se dají nahrubo osekané kusy, malé kousky nalepené na panely do různých útvarů, nebo naopak hladké opracované tvary vyskládané do plochy, použité jako obložení interiéru sauny.

Novým trendem v saunování jsou saunové interiéry obložené solným obkladovým panelem, působí nejen velmi dekorativně, ale i blahodárně, sůl se v horku z panelů uvolňuje a působí příznivě na celý organizmus.

 

 

 

Barvy a materiály v interiéru

Při zařizování interiérů se hledání „jiných“,  efektivních či netradičních možností místo běžných funkčních doplňků určitě vyplatí. Tím, že jsou stále na očích se zařizovací předměty a doplňky  intenzivně podílí na atmosféře interiéru.

V souladu s konceptem a stylem provozu můžeme například, místo běžných stojacích či nástěnných lamp, volit různě dekorativní formy osvětlení interiéru. Kovové či dřevěné teakové lucerny, které lze umístit v interiéru podél chodby, v bazénové hale, ale i na terase a v zahradě.

Teakové dřevo díky hustotě dřeva a přirozenému množství olejů odolá i velmi nepříznivým podmínkám, což je také velmi praktické, kromě toho, že hřejivý odstín dřeva spolu se svíčkou dodají interiéru přímo kouzelnou pohodu. Použití stejných světelných prvků pak efekt na atmosféru umocňuje.

Téměř v každém provozu najdeme květiny nebo menší stromky či palmy. Otázkou může být praktické a přitom dekorativní osazení.

Obaly, květináče a nádoby na květiny nemusí být  jen nutným obalem krásných květin, květináče mohou být i designovým doplňkem interiéru, vy

nikají jako solitéry a jejich efekt se pak násobí při opakovaném použití stejného designu. Někdy dokonce zaujme na první pohled právě květinová nádoba místo usazené rostliny.

Efekt pak umocní osvětlení nádob, buď umístěné uvnitř nádoby nebo po horním obvodu.  Osvětlená palma či jiná rostlina v prostoru  vyniká a vytváří jedinečnou atmosféru. Pro ztížené podmínky náročného wellness provozu jsou vhodné nádoby vyrobené z polyetylénu vysoké hustoty (rotační žárové formování), jsou odolné vůči nárazu, stálobarevné i při působení teplot v rozpětí -65°C – +85°C, proti krádeži se dají zakotvit a to i ve svažitém terénu. 

 

 

Kam dál?

 

 další články:

Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

vybavení pro sauny a saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

 

Dekorace stěn ve wellness a SPA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKamenné obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety ve wellness a spa
Dekorace na skla ve wellness a spa
Nástěnné malby ve wellness a spa

Jak působí barvy v interiéru
Tapety ve wellness a spa  

Mramorové dekorace ve wellness a spa, benátské štuky

 

 

 

 Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
Oblázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.