Follow me
0

Mocné emoce ve službách wellness – doplňky do wellness

Vhodné wellness doplňky jsou silným marketingovým nástrojem wellness a spa provozů

Vhodně zvolené doplňky do wellness a spa se mohou výrazně podílet na celkové atmosféře prostoru, pomáhají vyvolat  příjemné pocity, dojmy, emoce. Silné pozitivní emoce, které klienti prožívají, je pak také motivují se vracet.  Budou-li srovnávat a vybírat wellness provoz, intuitivně tíhnou tam, kde se jejich emoce aktivovali nejsilněji. Také zde tráví více času.

Jak si klienti vybírají wellness

Podle čeho se klienti rozhodují mezi provozy?  Sauna, kosmetika, masáže, procedury v několika provozech mohou být stejně dobré, prostředí příjemné a čisté, personál milý, ale jde především o zážitek, o to, jak moc silné dojmy a emoce v klientech probudíme. Vše co se při pobytu ve wellness a spa odehrává, velmi intenzivně působí především na naše emoce.

Interiér, atmosféra, personál, provedení procedur, to vše vysílá signály, které utváří naše emoce, ty pak reagují, hodnotí skutečnosti a to na vědomé i podvědomé úrovni. Charakteristická je spontánnost – emoce se spouštějí samovolně, s nízkou možností jejich ovlivnění rozumem. Podle toho jaké emoce v člověku vyvoláme, tak také jedná. Emoce a pocity můžou za to, jak se zachová a jak bude reagovat. Prvotní impulzy, které emoce vyvolají nelze podcenit.

Emoce nejsou pouze prožívané stavy naší mysli, ale slouží také k vyhodnocování. Díky emocím se rozhodujeme a vytváříme si různé návyky. Emoce jsou psychicky a sociálně konstruované procesy, zahrnující subjektivní zážitky libosti a nelibosti, provázené fyziologickými změnami (změna srdečního tepu, změna rychlosti dýchání), motorickými projevy (mimika, gestikulace), změnami pohotovosti a zaměřenosti.

 

Nevšední doplňky upoutají pozornost

To co nás v českých končinách většinou nejvíce přitahuje je něco pro nás vzácného, neobvyklého,  spojené s dálkami, exotikou, jinou kulturou. Zajímavé jsou doplňky z exotického dřeva, například vyřezávané paravány, turecké dekorace – nádoby a mísy typické pro hamam a turecké lázeňství, použité při pedikúře a manikúře, závěsy z mušlí v relaxační místnosti, anebo designový solitér vytesaný z kořene exotického stromu u vchodu.

Cílené působení na klienta, který má ve wellness najít oázu pohody, klidu a odpočinku, je možné rozebírat a propracovávat do detailů. Působit na všechny jeho smysly, nabídnout příjemný prostor, perfektně zvládnutou proceduru, milou pozornost a také malé občerstvení,  to vše působí na jeho emoce a utváří příjemný zážitek, který se neopakovatelně vryje do jeho paměti. Foto: Blue Palace Resort & Spa

 

Aromaterapie by měla být také vidět!

Spolehlivě fungující metodou, jak ve wellness a spa oslovit emoce klientů je aromaterapie.

Distribuci příjemné vůně můžeme zajistit centrálně, kdy se v rámci klimatizace pouští do celého provozu zvolené aroma.

Chceme-li oslovit i příjemným doplňkem v interiéru, který působí na všechny naše smysly, volíme designové interiérové difuzéry.

Stačí i v podobě drobného solitéru – malé stolní „sopky“, která  vypouští do prostoru příjemnou vonnou páru a přitom mění barvy (kolorterapie) takový doplněk nebude k přehlédnutí v žádné recepci či relaxační místnosti. Foto: ultrazvukový difuzér Millefiori Milano

Pro jednotlivé kabiny můžeme dle procedury nebo stylu zařízení volit různé dekorativní difuzéry, například dřevěné, keramické, skleněné, zlatou mozaikou vykládané skleněné dózy, atd.

Velmi časté interiérové použití oblázků na podlahách v chodbách i jinde můžeme také doplnit o aromaterapii formou dekorace, například umístěním misky se speciálními kamínky, které nasají aroma oleje a pozvolna se uvolňují do prostoru.

 

Hra světel probudí emoce spolehlivě

Osvětlení ve wellness a spa neslouží čistě jen k osvícení prostoru, má velmi důležitou funkci spoluvytvářet jedinečnou atmosféru a působit na emoce klientů.

Intenzita světla, barvy a světelná tělesa mohou vytvořit jedinečný zážitek.

Nejmenší osvětlení co do velikosti a přitom s velkým efektem, jež se využívá v celém provozu wellness a spa jsou diodová světélka.

Diody měnící barvy a různé diodové světelné pásky, které se postarají o prosvícení a kolorterapii mají široké využití, v interiéru, v saunách, ve vodě, při masážích…

Barevná světelná terapie nepůsobí na lidský organismus pouze prostřednictvím zrakového vnímání, ale také díky dopadu určitého světla na pokožku celého těla. Hvězdné nebe, které mění barvy dodá příjemnou atmosféru nejen do solné jeskyně, sauny či parní kabiny, ale stejně tak do šatny, převlékárny či relaxační místnosti.


foto: Beauty servis group

V balneo provozech se mohou využít vany s kolorterapií, stejně tak vířivky a whirlpooly doplněné o osvětlení. Velmi efektivní jsou také osvětlené masážní stoly a lehátka pro multifunkční ošetření těla, stejně tak kadeřníci při péči o vlasovou pokožku a při vlasových rituálech (hair spa) mohou vsadit na mycí boxy doplněné o kolorterapii.

foto: Beauty servis group

 

 

Radost a veselí v sauně! Nevšední saunové zážitky

Saunování se v Čechách těší velké oblibě, sauna by také měla být součástí wellness provozu. I takové běžné pravidelné saunování se dá zpříjemnit mnoha saunovými doplňky. K těm nejžádanějším efektům do saunového interiéru patří bezpochyby kamenné obložení, hvězdné nebe a aromaterapie, zejména aplikovaná na horké saunové kameny. Mezi tyto kameny se může přidat drobná dekorace v podobě malých předmětů například figurek, květináčků, či jiných tvarů vyrobených z mastekového kamene, sopečného původu. Velmi dlouho drží teplo, vydrží extrémní podmínky a saunovým kamnům dodá šmrnc.  Foto: Hukka design

 

 

Solný program pro efekt i pro zdraví

Dalším způsobem, jak dekorovat interiér sauny je použití solných kamenů, panelů a obkladů. Jsou to momentálně velmi trendové dekorace, které kromě efektivity dodají do sauny i trochu prospěšného solného aroma.

Využít se dají nahrubo osekané kusy, malé kousky nalepené na panely do různých útvarů, nebo naopak hladké opracované tvary vyskládané do plochy, použité jako obložení interiéru sauny.

Novým trendem v saunování jsou saunové interiéry obložené solným obkladovým panelem, působí nejen velmi dekorativně, ale i blahodárně, sůl se v horku z panelů uvolňuje a působí příznivě na celý organizmus.

 

Barvy a materiály v interiéru

Při zařizování interiérů se hledání „jiných“,  efektivních či netradičních možností místo běžných funkčních doplňků určitě vyplatí. Tím, že jsou stále na očích se zařizovací předměty a doplňky  intenzivně podílí na atmosféře interiéru. V souladu s konceptem a stylem provozu můžeme například místo stojacích či nástěnných lamp volit dřevěné teakové lucerny, které lze umístit v interiéru  podél chodby, v bazénové hale, ale i na terase a v zahradě. Teakové dřevo díky hustotě dřeva a přirozenému množství olejů odolá i velmi nepříznivým podmínkám, což je také velmi praktické, kromě toho, že hřejivý odstín dřeva spolu se svíčkou dodají interiéru přímo kouzelnou pohodu. Použití stejných světelných prvků pak efekt na atmosféru umocňuje.

Téměř v každém provozu najdeme květiny nebo menší stromky či palmy. Otázkou může být praktické a přitom dekorativní osazení.

Obaly, květináče a nádoby na květiny nemusí být  jen nutným obalem krásných květin, květináče mohou být i designovým doplňkem interiéru, vynikají jako solitéry a jejich efekt se pak násobí při opakovaném použití stejného designu. Někdy dokonce zaujme na první pohled právě květinová nádoba místo usazené rostliny.

Efekt pak umocní osvětlení nádob, buď umístěné uvnitř nádoby nebo po horním obvodu.  Osvětlená palma či jiná rostlina v prostoru  vyniká a vytváří jedinečnou atmosféru. Pro ztížené podmínky náročného wellness provozu jsou vhodné nádoby vyrobené z polyetylénu vysoké hustoty (rotační žárové formování), jsou odolné vůči nárazu, stálobarevné i při působení teplot v rozpětí -65°C – +85°C, proti krádeži se dají zakotvit a to i ve svažitém terénu. foto: Green city

 

Magické svíčky s LED světlem – bezpečný plamen

Imitace plápolající svíčky bez nebezpečí požáru nabízí široké uplatnění kdekoliv v interiéru. Výhodou speciálních svíček z pravého  voňavého vosku je jejich  LED osvětlení, nepálí, nečadí a nestéká z nich vosk. Jsou tak vhodné do prostoru, kde se pohybují děti  a zejména tam, kde nechceme stále kontrolovat živý oheň a zajišťovat bezpečné okolí  pravé hořlavé svíčky.

Led svíčky fungují na tužkové baterie, mají spínač a časovač, svíčky je možné sfouknout nebo se spolehnout na časovač.  Malá LED dioda ve tvaru plamínku vydrží svítit poměrně dlouhou dobu  formou mihotání nebo stálého svícení. Led svíčky svítí teplým bílým světlem, v nabídce jsou v různých barvách, vosk může být i parfémován a svíčky pak příjemně voní.  Led svíčky jsou vhodné i do aranžmá a dekorací ze suchých květin, protože nehrozí riziko vzplanutí.

zdroj: www.SPAwellness.cz

Foto: archiv wellnessprovoz.cz ( Interbad 2012) a archiv firem

 

 

Kam dál?

rubriky:
Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.