Follow me
0

Květinové dekorace ve wellness a spa, kolem bazénů

Obklopeni přírodou. Živé či umělé květiny do wellness?

 

 Mezi oblíbené a nepostradatelné dekorace patří květiny a prvky přírody v různých podobách. Květiny a rostliny, ve váze nebo květináčích, živé či umělé, hodí se do každého interiéru, který příjemně osvěží a doladí. Dodávají nám energii a prostor příjemně zkrášlují.

 

Správná volba –dobrý společník

Je pouze otázkou správné volby dané rostliny pro konkrétní místnost. Aby nám živé rostliny byly opravdu příjemnými a nenáročnými společníky, je dobré znát nároky vyvolených rostlin zejména na světlo, teplo a vlhko.

V momentě pořízení jsou všechny krásné a v dobré kondici, často podlehneme jejich kouzlu, které ale velmi brzy mizí.

Proto, aby zůstaly stále stejně krásné a pokud možno bez náročné péče, je dobré informovat se u odborníků, je-li daná rostlina vhodná pro naše záměry. Jinak nám nezbude než květiny často měnit a obnovovat za nové.

 

Květinové aranžmá
z umělých květin

Praktické je vybírat takové rostliny, které jsou nenáročné a prostředí wellness a spa jim vyhovuje. Je však potřeba se o každé rostlině informovat nebo spolupracovat na výběru se zahradníky.

Další a méně náročnou volbou může být výběr umělé květinové dekorace, která přírodní kousky jednoduše a prakticky zastoupí.

Velký výběr kvalitně zpracovaných umělých rostlin a květin umožní vytvořit jedinečná květinová zákoutí aniž by bylo na první pohled znatelné, zda jde o květiny živé či umělé. Vyplatí se je nakupovat ve velkoskladech, kde také dostatečně velký výběr.

 

Zelená elegance

Umělé květiny nepotřebují žádnou zvláštní péči, kromě občasného odstranění prachu, a vyhovují všem náročným podmínkám wellness a spa, stejně tak jsou praktické i pro bazénové haly a aquaparky.

Vyzdobí i spojovací chodby a prostory bez oken či špatně osvětlené. Další výhodou je i nižší pořizovací cena větších kousků a vzrostlých stromů oproti těm živým. A také „nižší provozní náklady“ – zalévání, hnojiva, pracovní síla, zejména ve velkém provozu.

Například vysoká umělá palma k bazénu nebude tak drahá jako její  „živá“ varianta.

Zejména v aquaparcích a veřejných plaveckých stadionech převažují květiny umělé. Při jejich větším počtu v květinových aranžmá by se jen těžko zajistila veškerá potřebná péče a ideální podmínky.

Květinové aranžmá zde plní funkci vhodné dekorace, ladí k malbám na stěnách, s okolními dekoracemi společně vytváří jedinečnou atmosféru. Jednotlivé kousky zeleně ve větších provozech neplní funkci zajímavého solitéru a proto se zde můžeme plně spolehnout na umělé květinové dekorace.

Bez „umělé“ kvetoucí přírody by bazénové haly přišly o krásnou barevnou a napohled velmi příjemnou dekoraci.

 

 

Kombinace živých a umělých květin v provozu

Nemusíme ale vždy volit pouze mezi živými a nebo umělými dekoracemi. Tam kde je to žádoucí a vhodné, je kombinace živých květin s umělými ideální volbou, jak oživit wellness a spa interiéry.

Živé květiny nejčastěji volíme do míst tam, kde potřebujeme zvýšit jejich atraktivitu, upoutat pozornost.

 

Živá květina – solitér je často přímo před očima a měla by příchozí okouzlit, oslovit, nadchnout, příjemně vonět. Umístí se zejména tam, kde je z hlediska prezentace důležitá častá změna květinové dekorace.

Příkladem je vstupní hala či recepce, kam se hodí noblesní a okouzlující krása živých a vonících květin. Kde je také žádoucí umístit květiny v elegantních nádobách.

Máme je stále a denně na očích, případné nedostatky rychle odstraníme (uvadání, osychání, hnědnutí květin).

 Květinová zákoutí

Naopak do míst, kde květiny tvoří součást interiéru a jsou spíše v pozadí, volíme z důvodu praktičnosti, květiny umělé.

V masážních kabinách, bazénových halách nebo v relaxační místnosti jsou podmínky pro úspěšné pěstování velmi ztížené a výběr živých rostlin je tudíž omezený.

Zejména krásné květiny dekorativní květem by nemusely obstát a péče by byla i časově náročnější.

 

 

Na co je třeba pamatovat

Ve wellness a spa provozech bývá vyšší teplota vzduchu, vyšší vlhkost, snížené světelné podmínky a tyto kondice jsou v provozu velmi proměnlivé, což ne každá květina dobře snáší.

Zejména u nás obvyklé květiny neobstojí. Jsou ovšem takové, kterým vlhké a teplé prostředí vyhovuje, jejich domovem jsou vlhké a teplé tropy a subtropy.

Ideální jsou zejména kapradiny, liánovité rostliny, tropické traviny, fíkusy, bambusy a další rostliny. Svou zelení prostor příjemně osvěží, ale nejsou příliš dekorativní květem, pokud vůbec kvetou.

Samozřejmě jsou i místa, kde by péči o květiny byla opravdu velmi náročná, vysoké sloupy, římsy, balkony nebo prostředí solné jeskyně.

  Solitéry a skupiny

Velkou oblastí pro široké možnosti interiérové dekorace je také keramika, sklo, kov, proutí či další materiály, které tvoří obaly, květináče a truhlíky.

U větších kousků je také vhodné hledět na to, jak snadná bude se stromem manipulace, je-li květináč dobře přenosný, například díky kolečkům, která se na místě umístění dají zafixovat.

U živých květin umístěných v exteriéru se také hledí  na to, zda je květináč mrazuvzdorný a odolá i několika sezonám.

Velké květináče nebývají totiž levné.

Barvy, tvary a materiály můžeme vybírat podle toho, které se hodí ke květinám, do prostoru anebo takové, které budou tvořit jedinečný a designový kousek v prostoru a působit jako zajímavý solitér.

Elegantní jsou i takové varianty, které například umožňují i další efekty, jako je prosvícení květináčů, květináče s bodovým osvětlením, které strom či palmu nasvítí, atd.

Velmi sympaticky a elegantně také na druhé straně působí stejnokroj, tedy jednodruhové rostliny ve stejných květináčích v několika kusech vedle sebe pravidelně rozmístěné.

Květiny a jejich obaly promění každý wellness a spa interiér v oázu pohody a klidu.

 

 

 

 

Relaxace s kouskem přírody

Zejména všechny místnosti určené k odpočinku a relaxaci mají zvláštní kouzlo pohody a klidu. Jejich atmosféru ideálně doplní květinová dekorace.

Tyto místnosti jsou-li bez oken zdobí především umělé květiny. Nemusí však jít nutně o květiny ve váze či květináči, vtip a originalita vytváří jedinečné a vkusné dekorace.

 

 

 

 

Kouzlo přírodního panorama

V místnostech s velkými okny či velkou prosklenou plochou, které umožňují spojení s přírodou venku přináší květinové dekorace pocit spojení s přírodou venku, pocitově boří stěny mezi interiérem a exteriérem a vytváří maximální pocit relaxace v přírodě.

 

 

 

 

 

Kam dál?

 

Květiny a naše smysly, květiny ve wellness interiéru

Wellness interiér plný květin – dekorace ve wellness a spa

Luxusní květináče ve wellness a spa

 

  Dekorace stěn ve wellness a SPA

K dekoraci stěn ve wellness a SPA můžeme  využít:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAkamenné obklady ve wellness a spa

kamenné tapety ve wellness a spa

dekorace na skla ve wellness a spa

 nástěnné malby ve wellness a spa

 jak působí barvy v interiéru

tapety ve wellness a spa 

 mramorové dekorace ve wellness a spa, benátské štuky

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

 

 další články:

Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

Sauny a Saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Dekorace   Wellness dekorace, dekorace wellness, spa dekorace, dekorace spa, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, dekorace ve wellness, dekorace do spa, dekorace pro spa, dekorace ve spa, wellness a spa dekorace, wellness spa dekorace, wellness centrum dekorace, domaci wellness dekorace, dekorace pro domácí wellness, dekorace pro soukromé wellness, zajimave dekorace do wellness, zajímavé dekorace do wellness, dřevěné dekorace do wellness, kamenné dekorace do wellness, dekorace pro wellness centrum,

dekorace do bazénové haly, bazénová hala dekorace, dekorace chodby, chodba dekorace, dekorace do sauny, sauna dekorace, dekorace do odpočívárny, dekorace stěny, dekorace stěny ve wellness, dekorace na strop, dekorace stropy, dekorace na stěny, dekorace steny, dekorace interier wellness, dekorace interieru wellness, dekorace uzke chodby,

Doplňky  Wellness doplňky, wellness doplnky, doplňky do wellness, doplnky do wellness, spa doplnky, spa doplňky, doplňky do spa a wellness, dolnky do spa a wellness, wellness spa doplnky, wellness spa doplňky, wellness a spa doplňky, interiér wellness doplňky, interier wellness doplnky, doplňky do wellness interiéru, doplňky pro wellness centrum, doplnky pro wellness centrum,

 

Nábytek
Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

Fasáda kámen, kamenný obklad fasáda, betonová fasáda, fasáda domu obložení, fasáda z betonových pásků, fasáda za kamene, kamenné obklady fasáda, kamenný obklad jako fasáda, obklady z přírodního kamene fasáda, obklady na fasádu, kamenné obklady na fasádu, obklad na fasádu, obkladové kameny na fasádu, kamenný obklad fasády, kamenné obklady fasád,obklad fasád z umělého kamene, fasádní obklady umělý kámen, fasádní obklady, na fasádu, keramický obklad fasády, obklady fasád, obklady fasády, obklady na fasádu, betonová fasáda, betonové fasádní pásky, betonové obklady fasádní, čím obložit sokl, čím obložit sokl fasády, co na sokl, fasáda domu obložení, fasádní obklad, fasádní obklady pásky, fasádní sokly, fasády fotogalerie, fasády z umělého kamene, fotogalerie fasády, kámen na fasádě, kamene obklady fasad, kamenne fasady, kamenne obklady, kamenné obklady fasády, kamenné obklady na fasádu, kamenný obklad fasád, fasády montáž, kamenný obklad fasády montáž, kamenný obklad jako fasáda, kamenný obklad sokl fasády, kamenný fasádní obklad, kdo obloží fasádu, keramické fasádní obklady, fasádní obklad, obklad fasady, obklad fasády, obklad na fasádu, obklad na fasádu, obkladové kameny na fasádu, obklady fasád umělý kámen, obložení soklu fasády, oblozeni soklu fasady, ukazky fasady z kamene, umělé fasádní obklady, umele fasadni obklady, kamenný obklad fasády, obklady fasád z umělého kamene, fasádní obklady umělý kámen, kamenné obklady fasád, kamenne obklady fasad, fasádní obklady kámen, fasádní obklady, oblozene sokly kamenem, obložené sokly kamenem, obložení soklů, obloženi soklu fasad umělý kámen fasáda, umělý kámen fasáda, umely kamen fasada, obložení fasády kamenem, fasadni obklady, fasádní obklady, oblozeni fasady, oblozeni fasady kamenem, kamen obklad fasáda, fasáda obložení, kameny na fasadu, fasada obklady, dekorativni obklad fasady, barva fasady, fasada z umeleho kamene, fasáda z umělého kamene, inspirace fasády, fasády fotogalerie, jak obložit fasádu, kamen na fasadu, kámen na fasadu, kámen na fasádu, obklady fasád, obklady fasady, , obložené fasády, oblozene fasady, obložení domu kamenem, oblozeni domu kamenem, obložení domu umělým kamenem umělý kámen fasáda, umely kamen fasada, ukázky obložení fasády, , oblozeni garaze, obložení garáže, obložení garáže kamenem, fasádní obklady, fasadni obklady,

Umělý kámen,
umělý kámen, umely kamen, umělý kámen obklad, umely kamen obklad, obklady z umělého kamene, obklady z umeleho kamene, obklad umělý kámen, obklad do interiéru, obklad kámen interiér, obklad stěn, obklady sten, obložení stěn, oblozeni sten, obložení stěny kamenem, obklad na stěnu, obklady kámen interiér, obklad kamen interier, betonové obklady, dekorační obklady, dekorativní kameny, dekorativní obklady, dekorační kámen, dekorační obložení, dekorativní obklady, dekorativní kámen, dekorativní obložení, interiérové obklady, keramické obklady, umělý kámen do interiéru, obklady kolem krbu, obložení krbu, oblozeni krbu, obklady z kamene, bar obložený kamenem, obložený bar kamenem, imitace kamene, chodba obklad, obložená chodba, chodba dekorace, umely kamen, umele kameny, imitace kamene, kamen ploty, umely kamen, kámen obklad, kamen obklad, obložení vchodu kamenem, obložení vchod kámen, oblozeni vchodu kamenem, oblozeny vchod kamenem, obložení umělý kámen, vchody oblozeni, kamenne obklady, kamen obklad, umělý kámen Shale, umělý kámen Toronto, umělý kámen Rustika, umělý kámen Tanvald, umělý kámen shale, shale bílé, shale šedé, umělý kámen, umělý kámen, umělý kámen interiér, umely kamen interier.

plotovy system umely kamen, umely kamen ploty, kamen ploty, ploty obložení kámen, kámen obklady, kámen na ploty, obložení plotu, plotový systém umělý kámen, plotový systém, kámen ploty, kamen ploty,

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.