Follow me
0

Kamenné obklady v interiéru

 Klidný půvab jednoduchosti, styl a elegance.
Exkluzivní dekorace ve wellness.

Kamenný obklad tvoří výrazný dekorativní prvek ve stylově čistém prostoru. Je jen na fantazii architektů, designérů či samotných provozovatelů, jak využijí přednosti a všestrannosti umělého kamene v interiérech wellness a spa..wellness interiéry umělý kámen obklad stěny

Někdy je prostor sám o sobě tak hezký, že by bylo škoda kazit celkový dojem rozestavěním nábytku či zařízením.  I „holé“ zdi mají svůj půvab, zejména jsou-li obložené zajímavou dekorací. Stěny obložené kamenem nebo obložené umělým kamenem už nic víc nepotřebují.

I schodiště může mít svou jedinečnou atmosféru

Kamenné obklady a umělý kámen mají velmi exkluzivní vzhled, proto se často objevují i v přilehlých prostorách lázní a wellness provozů, jako obklady zídek, barů, recepcí, vstupních halách.

I schodiště mohou ožít použitím obkladu z kamene nebo z umělého kamene.

wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen v interiéru 

Velmi příjemné je použití umělého kamene v odpočinkových zónách, kolem krbů, v místnostech s výhledem do krajiny, čímž tyto místnosti s okolní přírodou příjemně spojují.

Pro sjednocení celého objektu a klidný půvab jednoduchosti za použití minimálního množství kontrastních materiálů, lze stejné provedení umělého kamene použít zvenku na obložení fasády a uvnitř na obložení stěn. Případně doplnit stejným provedením na dlažbách. Dekor a barva zvoleného provedení se prolíná celým objektem.

wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen v interiéru

wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen na fasády     wellness interiery umělý kámen na fasádu

 

Nevíte jakou barvou vymalovat stěny wellness?

K celkovému pohodlí obyvatel moderního rodinného domu přispívá kvalitní wellness zóna. Důležitá je atmosféra prostoru, ve kterém obyvatelé v rodinném kruhu či s přáteli relaxují a odpočívají. Stěny nemusí být jen vymalované.

Pro velmi dekorativní vlastnosti je vhodným materiálem pro jednotnou a stylovou dekoraci umělý kámen použitý pro plošné obložení stěn nebo částečné obložení stěn do určité výšky.

Oproti výmalbě, která se musí pravidelně obnovavat, mají obklady tu výhodu, že vydrží po celou dobu živostnosti bez nutnosti jakékoliv péče či ošetření.

wellness interiéry umělý kámen obklad stěny     wellness interiéry umělý kámen obklad stěny      wellness interiéry umělý kámen obklad stěny

 

Stylové přivítání

Vchody, vstupní haly a chodby jsou důležitou součástí  (nejen) wellness interiérů.  Kamenné obklady a obklady z umělého kamene dodávají těmto prostorám přívětivost a hřejivou eleganci.

Kamenná zeď či zeď obložená umělým kamenem tvoří  stylově čistý prostor, má výrazný efekt především tam, kde se například v úzké chodbě nedá z důvodu nedostatku prostoru použít nábytek a dekorační interiérové doplňky.

wellness interiéry umělý kámen obklad stěny     wellness interiéry umělý kámen obklad stěny     wellness interiéry umělý kámen obklad stěny

 

Umělý kámen – styl a elegance

Stěny obložené umělým kamenem celoplošně nebo částečně pomáhají vytvořit velmi útulné prostředí. Zejména tam, kde je zvolen velmi světlý nebo bílý nábytek přidá obložení stěny kamenem kromě elegance také trochu tepla.

Stěny obložené kamenem nepotřebují žádnou zvláštní péči či údržbu po celou dobu své životnosti.

Dekorativní police mohou sloužit k výstavě dekorací, kosmetiky nebo knih a časopisů například v odpočinkové a relaxační místnosti.

wellness interiery wellness a spa umělý kámen obložení stěny kamenem

 

Trvanlivost a nenáročnost umělého kamene

Požadavkem není pouze estetický vzhled, ale také funkčnost, pevnost, dlouhá životnost, dostupnost „náhradních dílů“ a snadná údržba.

Zejména v náročnějších povětrnostních podmínkách, které panují v horských oblastech obstojí fasáda obložená umělým kamenem na jedničku.

V případně potřeby,  na jaře, či kdykoliv během roku stačí obklad jednoduše omýt vysokotlakým čističem.

wellness interiéry umělý kámen obklad fasády kamenem    wellness interiéry umělý kámen obklad fasády kamenem    wellness interiéry umělý kámen obklad fasády kamenem

 


umělý kámen ve wellness interieru obložení krbu

 

Klidný a pohodový odpočinek

Velmi příjemné je použití přírodního kamene či umělého kamene v odpočinkových zónách, ve kterých je často žádoucí jistá elegance jednoduchosti.

Té vyhovuje umělý kámen a přírodní kámen jako dekorační prvek zcela jednoznačně, použitý celoplošně na obložení stěn nebo třeba dekorativně jako obložení krbu.

     

 

 

Úplnou novinkou na českém trhu
jsou tenké ohebné „kamenné tapety“

Novinkou, která byla uvedena na trh na přelomu roku 2013/14,  je přírodní obkladová břidlice FLEXI – SLATE. Jedná se o obkladové desky z přírodního kamene s tloušťkou pouhých 2,5 mm, takže dlaždice o rozměru 121×61 cm váží jenom 1 kg.

Kamennou tapetu, lze přizpůsobit různému povrchu, na který se lepí. A to vše bez rizika poškození lícové strany! To umožní použití výrobku ve zcela nových oblastech – vnitřní a vnější obložení stěn a stropu, dekorace nábytku, dveří a dalších interiérových prvků. Díky tomu, že jsou lehké, flexibilní a dekorativně rozmanité, nachází uplatnění všude, kde je žádaný dekor kamene.

Tenké obkladové desky z kamene, které se dají snadno ohýbat, můžeme použít v interiéru wellness jako obložení vířivek, saun, nebo dekorativní obložení stěn, zídek, koupelen, atd. V exteriéru se kamenné tapety uplatní jako dekorativní obklady na fasády, garáže, ploty, kdekoliv chceme atraktivní a dekorativní vzhled kamenných obkladů. více→

 

Připraveno ve spolupráci s REŠ-STAVBY.
PRODEJ umělého kamene a přírodního kamene, lepidel a chemie, dřevoplast ( wpc) – umělé dřevo
MONTÁŽE – záruka 5 let na montáže,
STATICKÉ POSUDKY na obklady fasád
KOMPLETNÍ STAVEBNÍ ČINNOST
KAMENNÝ OBCHOD  a WELLNESS SHOWROOM Jesenice u Prahy

REALIZACE WELLNESS – dodávka na klíč

www.res-stavby.cz, www.kamennafasadu.cz

 

Fotogalerie – dekorativní obklady ve wellness a spa

 

 

Kontakt 

 

 

Kam dál?

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAkamenné obklady ve wellness a spa

 kamenné tapety ve wellness a spa

 dekorace na skla ve wellness a spa

  nástěnné malby ve wellness a spa

  jak působí barvy v interiéru

 

Další články o wellness

 Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
Oblázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie

 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

vybavení pro sauny a saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.