Follow me
0

Přírodní motivy – nadčasový design pro wellness interiéry

  Interiérové obkladové panely s imitací dřeva.
Nové možnosti pro designersky náročné prostory.

Dřevo a dřevěné prvky v interiérech jsou velmi žádané, jejich pořízením se ale zavazujeme i k nutné pravidelné péči. Tam kde je dřevo namáhané, bledne a vyžaduje pravidelnou údržbu, ochranu či impregnaci je možné použít obkladové panely s imitací dřeva.  Jsou úplnou novinkou v oblasti obkladových materiálů určených nejen do interiérů, ale i pro obložení fasád (bezúdržbová fasáda).

Díky těmto betonovým obkladům lze design přírodního dřeva aplikovat i tam, kam se z důvodů velké vlhkosti, tepelné zátěže a z hygienických důvodů přírodní dřevo nedostane.  Snadná a rychlá montáž, široká nabídka provedení, struktur, dekoru a barevných odstínů nabízí bezpočet  dekorativních možností  od podlahy ke stropu, uplatnění  najdou v mokrých zónách, kolem bazénů, whirlpoolů i v saunových prostorech.

Obkladové panely lze bez jakýchkoliv omezení používat k dekoraci interiérů i exteriérů, vypadají jako přírodní dřevo, jsou velmi praktické a mají originální design, který určitě ocení nejen designeři a architekti, ale především samotní provozovatelé a klienti wellness a spa provozů.

Obklady lze montovat vodorovně či svisle, v nabídce jsou imitace dubu s vícevrstvou strukturou nebo integrovanou kontrastní spárou ( je součástí panelů, odpadá dodatečné spárování obkladu) nebo například obklady s výraznou strukturou smrku v různých odstínech, jež imitují  barevné namoření dřeva.

Panely jsou vyráběny z vysoce kvalitního betonu, který nemění barvu, nepraská a neztrácí své dekorativní vlastnosti ani po 20 letech. Obložení s imitací přírodního dubu či smrku bude skvělým doplňkem jakéhokoliv interiéru.

Ačkoliv se jedná o betonové panely, jsou k nerozeznání od pravého dřeva a mají dlouhou životnost i v těch nejnáročnějších podmínkách.

 

Obkladové panely lze bez jakýchkoliv omezení používat k plošným či částečným dekoracím interiérů – vypadají jako přírodní dřevo, jsou velmi praktické a mají originální design, který vynikne v koupelně, v rámci domácího wellness, nebo v provozech.

Stejně tak je možné je použít bez jakéhokoliv omezení na fasády domů, penzionů či hotelů bez nutnosti jakéhokoliv ošetření či impregnace ( bezúdržbové fasády).

Struktura povrchu má jemné žilkovaní a lakovaná úprava působí velmi přesvědčivě. Součástí panelů jsou spáry, obklady se dále již nespárují a neupravují.

 

 Fasády bez údržby, jednoduchá a rychlá montáž

Konstrukce fasádních panelů umožňuje kontaktní lepení na jakýkoliv nosný podklad a tím odpadá nutnost používat speciální závěsný systém.

Panely s imitací dřeva je možné aplikovat na tepelnou izolaci, jako je například extrudovaný polystyrén, a to kontaktně nebo s použitím ocelové konstrukce pro větranou fasádu.

Obkladové panely lze bez jakýchkoliv omezení používat k plošným či částečným dekoracím interiérů.

Vypadají jako přírodní dřevo, jsou velmi praktické a mají originální design, který vynikne v koupelně, v rámci domácího wellness, nebo v provozech.

Díky skvělým vlastnostem a odolnosti jsou obklady vhodné i do mokrých a jinak namáhaných prostor, kolem saun, vyhříváren, kolem bazénů i vířivek.

Klíčové vlastnosti obkladových panelů

  • Obkladový materiál z vysoce kvalitního betonu, vysoce odolný vůči vnějším vlivům
  • Vzhled přírodního dřeva díky dokonale imitaci pomocí moderní technologie
  • Bezúdržbový materiál – na rozdíl od přírodního dřeva nevyžaduje dodatečné povrchové úpravy
  • Originální design
  • Snadná a rychlá montáž
  • Nižší cena v porovnaní s některými fasádními systémy

 

zdroj: reš-stavby.cz

 

 

Kam dál?

 další články:

Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.
Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast
Čím obložit bazén?

 

rubriky:
Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.