Follow me
0

Dřevo v interiéru wellness a spa- přírodní styl interiéru je opět žádaný

 Dřevěný šarm, přátelská pohoda
a útulný interiér.

 To vše nabízí dřevo a dřevěné prvky v interiéru wellness a spa. Dřevo je tradiční materiál, který patří i do současného wellness interiéru. 

DSC_0081Dřevo ve wellness a SPA interiéru
– zcela v rytmu přírody.

Dřevo je, stejně jako v jiných oborech stavitelství a dekorací, také i ve wellness a spa důležitým materiálem. Zejména v posledních letech, kdy se pozornost obrací zpět k přírodě a přírodním zdrojům.

Žádaný je přírodní styl interiéru, staví se  EKO provozy, v interiérech se hodně využívá dřevo a kámen.

 

P1010474

Dřevo ve svých mnoha podobách nabízí barvy, struktury a textury, které dobře ladí ke všem ostatním materiálům.

Světlé, tmavé, hrubě opracované, či jemně obroušené, nabízí svoji hodnotu jako solitérní nábytek, funkční vybavení  i jako drobné dekorační předměty.

wellness-interier-paravanDřevo ve wellness a spa může vyniknout například jako solitérní paraván, částečné obložení stěny nebo můžeme použít drobné i větší dekorační dřevěné misky. Svým jedinečným kouzlem hřejivého tepla působí dřevo zejména v saunových světech, všude kolem saun a jejich zázemí, v relaxačních místnostech a odpočívárnách. .

Dřevo nachází uplatnění kdekoliv v interierech i exterierech wellness a spa provozů. Dřevo v interiéru působí vždy příjemně a přívětivě, dobře se kombinuje i s jiným materiálem, kovem, sklem či obklady. Dřevo ve wellness má své nezastupitelné místo při vytváření harmonické atmosféry.

 

P1010472P1012938

 

 V náruči hřejivé vany ze dřeva

wellness interiery drevoDřevo umí interiér příjemně prohřát již na první pohled. Struktura dřeva dodá dekorativnost a jedinečnost každému interiéru ve wellness a spa v mnoha podobách jeho využití. Dřevo použité na vany, umyvadla či sprchové kouty není v tomto prostoru žádným nováčkem.

Dřevěné kádě, necky, vědra a jiné další nádoby a doplňky byly nedílnou součástí lázní a některé se dochovaly dodnes.drevena-vana-wellness

V lázních dřevěné kádě většinou vytlačil nerez a jiné „praktické“ materiály. Mají jistě řadu výhod. Ovšem jednu nevýhodu a to zásadní. Žádný jiný materiál nenahradí tu příjemnou harmonii a teplo, které dřevo do prostoru vnáší.

Lázeň by pro klienta měla mít nejen terapeutické účinky, ale měla by také být relaxací a odpočinkem. Dřevěné vany a sprchy splňují ty největší nároky na harmonický wellness interiér.

S použitím současných technologií a povrchových úprav je možné vyrábět takové vany ze dřeva, wellness-dekorace-spakteré mají vysoké uživatelské vlastnosti.

Jen je potřeba se u dodavatele seznámit s konkrétním výrobkem a vyžádat si nejen návod na užívání a technické parametry výrobku, veškerá doporučení a samotný návod na užívání, ale i doporučení ohledně garancí funkčnosti, délky záruky a také o možnostech použití armatur a odpadů.

 

 

stolek-kosmetickySPA  a kosmetické kabiny ožívají

V rámci vybavení kosmetických kabin ve wellness a spa se dřevo také uplatní, dokonce zde vyniká.

Při použití v prostoru hřeje a vytváří příjemný pocit nejen pro klienty, ale i pro samotné kosmetičky a maséry, kteří jsou obklopení hřejivou atmosférou.
Dřevěný kosmetický vozík je určitě zajímavou variantou klasickému kovovému nebo plastovému kosmetickému stolečku a interiéru ve wellness dodá šmrnc a eleganci.

V interiéru působí zajímavě a nemusí se schovávat mezi ostatní vybavení místnosti, stává se hrdým solitérem.

 

 

 

Dřevěné dekorace ve wellness
– pro dokonalou atmosféru

Při volbě vhodného materiálu, zejména exotického dřeva, se vychází z jeho přirozených funkcí a vlastností v přírodě. Dřevo musí obstát v nelehkých podmínkách, zejména vysoké vlhkosti.

Tyto přednosti se pak přenáší na finální výrobky. Proto se použití dřevěných zařizovacích předmětů v náročném provozu wellness a spa nemusíme vůbec obávat.

Kombinací dřevěných umyvadel se sprchovými kouty a dalšími doplňky docílíme originálního interiéru, který bude působit velmi příjemným a teplým dojmem.spa-wellness-provoz,-spa-konzultant, wellness a spa interiery

Poměrně čerstvou novinkou na našem trhu jsou dřevěná umyvadla a sprchové kabiny z červeného cedru a dalších kvalitních materiálů.

Pro zútulnění prostoru můžeme vybírat z řady dostupných dekoračních a zařizovacích doplňků.

Kromě dřevěného nábytku jsou to dřevěné rohože, rošty, koše na prádlo, květináče, mísy a vaničky pro pedikúru, aj.

 

fotoElegantní atmosféru doladí dřevěné dekorace z exotického dřeva, jako jsou ručně vyřezávané paravány, zástěny či předělovací stěny.

Oddělují od sebe jednotlivé zóny provozu, postarají se o intimní atmosféru nebo v masážní kabině stíní pohled od vchodových dveří. V masážní kabině mohou dřevěné paravány také stát mezi masážním lůžkem a sprchovým koutem.

 

 

 

Originály, solitéry a doplňky ze dřeva

teaková koule soliter

Teaková koule

Teaková koule je originálním solitérním doplňkem přírodních i moderních wellness interiérů a také zahrad nebo teras kde díky vysokému obsahu olejů, jež dřevo obsahuje, vydrží a odolá nepřízni počasí.

Pro tyto přírodní vlastnosti – krása, vůně a odolnost vynikne především v místnostech určených k relaxaci, pohodě a odpočinku i tam, kde je zvýšená vlhkost, například v saunových prostorech a vyhřívárnách.

Unikátní teakové koule vytváří  jávští řezbáři z kořenů stromů. Každá koule je tak originál, má svůj vlastní tvar a barevnost.

Po obvodě může mít rozměry 70 -90 cm, na výšku 75 cm a vážit mohou více než 130 kg.  (FAKOPA).

 

 

Misky ze dřeva jsou krásné a praktické

misky-wellnessDřevěné misky, tácky a podnosy najdou uplatnění napříč celým provozem ve wellness a spa. Většinou slouží jako příjemná wellness dekorace pro doladění atmosféry.

Zaujmou v rámci aranžmá různých koutků nebo na stolcích, na baru či jako drobná dekorace na chodbách. Jsou však i velice praktickéDSC_1094.

Dřevěná miska může být například v kosmetické nebo masážní kabině připravena pro klientky, které si do ní odloží své šperky a hodinky.

Často se také umístí pod masážní lehátko, tak, aby klient při pohledu na podlahu nehleděl jen na holou dlažbu.

Velmi oblíbené a pro wellness a spa typické, je umístění smotaných ručníků na dřevěné tácky a podnosy. Například v saunách, kosmetice nebo manikúře a pedikúře.

wellness-spa DSC_0893IMG_7886

 

 

 

Radost a veselí v sauně

DSC_0704Radost ze saunování můžeme podpořit nejen originální stavbou samotné dřevěné finské sauny, ale přidat můžeme i nějaké doplňky, které příchozí naladí tím správným směrem, na pohodu a radost ze saunování.

V soukromé i veřejné sauně se může pro dekoraci v prostoru použít řada praktických funkčních dekorací v podobě lavic, věder či policových systémů, ale zařadit můžeme i něco zcela nepraktického avšak originálního a veselého..

domácí sauna - dřevosauny foto (9)

 

 

 Teakový nábytek ve wellness a spa

DSC_0656Teakový nábytek patří ve wellness a spa k velmi oblíbeným.

Dodává interiéru hřejivost a eleganci, je nenáročné na údržbu a má dlouhou životnost a to i v exteriéru. Na terasách a v zahradách kolem bazénu.

Teakovým nábytkem lze vybavit celé wellness, od barového pultu, přes recepci až po lehátka v saunách.

Teakové dřevo se ale také často používá i při drobných dekoracích ve wellness a spa.

I malé předměty z teakového dřeva dodají interiéru příjemnou hřejivost a šmrnc.

Například jako různé misky, tácy, podnosy, malé stolky, atd.

teakovy-nabytek-do-wellness3-teakovy-nabytek-do-wellne

 

foto: archiv webu wellnessinteriery.cz a archiv firem

 

 

Kam dál?

 další články:

Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.
Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Panely s imitací dřev – dekorativní obklady
Fotogalerie wellness a spa
Čím obložit bazén?
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

 rubriky:
Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Uložit

Uložit

Uložit

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.