Follow me
0

Drahé kameny ve službách wellness a SPA

Magické polodrahokamy pro exkluzívní interiéry
– mimořádné a luxusní obklady pro jedinečné wellness a SPA.

 

 

ONYX –  kouzelný průsvitný kámen.

Onyx  je již od starověku  vyhledávaným vzácným kamenem, používaný k výrobě šperků, soch a předmětů, kterým byla přisuzována nadpřirozená moc.

Onyx v interiéru

V interiéru rozhodně vyniká jeho magická a oslnivá krása, která bezpochyby upoutá pozornost a osloví svým úžasem a jedinečností. Stačí se zadívat na jeho strukturu a jas a každý je ohromen.

Onyx v interiéru je stále považován za vzácný a mimořádný. Výjimečné dekorační použití nabízí jako průsvitné stěny, panely a výplně.

Z technického hlediska se jedná o sedimentární kámen, který prošel procesem transformace v důsledku působení tepla. To vede k přeměně, kdy fosilie a zrnka usazeniny mizí a dochází ke krystalizaci.
Vyskytuje se po celém světě, ale pouze tam, kde byly tyto neobvyklé a vzácné podmínky splněny. Proto bývají onyxová naleziště malá a nesnadno vytěžitelná.

Moderní vyhledávací, těžební, manipulační a přepravní technologie spolu se sofistikovanými výrobními procesy nám dnes umožňují získávat bloky a tabule značných rozměrů. Díky tomu lze tento polodrahokam použít nejen k výrobě šperků, ale též k dotváření luxusních interiérů.

Jeho výjimečné vlastnosti dokáží vytvořit unikátní a neopakovatelné dekorace v malé i velké ploše.
Onyx nabízí široké spektrum tónů od hnědé přes medovou, bílou, zelenou až po rudou. Každý blok je unikátní co do intenzity odstínu, žilkování, velikosti zrna a stupně krystalizace.

Nejpozoruhodnější vlastností onyxu je však průsvitnost. Ta umožňuje podsvícení kamene a tím vytvoření tzv. ON/OFF efektu, kdy intenzita světla způsobuje jemné změny struktury.

Další možností je instalace proti světlu, jak ji známe z brněnské vily Tugendhat architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Paprsky zapadajícího slunce procházející onyxovou stěnou podtrhují magičnost již tak geniálního díla architekta.
Vzhledem k tomu, že kámen je velmi vzácný, výroba je vždy zakázková a řešení je vždy šito na míru přesně pro daný projekt.

Onyx je silný a plný života

Svým působením onyx nabízí silnou pozitivní energii jednak prostoru, ve kterém je umístěn, tak i směrem k lidem.  Podporuje sebedůvěru, vytrvalost a životní sílu, snižuje obavy a strach. Blahodárně působí na naše zdraví, podporuje samoléčení a udržuje v těle rovnováhu jin a jang. V Číně byla z onyxu zhotovována soukromá pečeť čínských císařů.

Onyx ve wellness a spa

V interiérech wellness a spa je jistě každý drahý kámen a obklady z drahých kamenů jistou výzvou, jak prostory ještě více zaktraktivnit. Umístění drahých kamenů ve wellness a spa je zcela v souladu s filozofií relaxace, odpočinku a načerpání nových sil a energie. Prostory, které zdobí obklady z kamenů jsou naprosto jedinečné a kouzelné, působí exkluzivně a luxusně.

Barevné provedení a možnosti dekorativního umístění nabízí designérům a majitelům wellness a spa vytvořit jedinečné a originální instalace. Obklady a dekorace  se uplatní ve vstupních halách, tak aby oslnili příchozí a naznačili výjimečnosti prostor, do kterých vchází. Své jedinečné místo budou mít luxusní obklady z drahých kamenů kdekoliv v relaxační místnosti, odpočívárně. Své kouzlo uplatní v chodbách nasvícené tabulky, které provází klienty směrem  jejich jedinečným wellness a spa zážitkům.

 

nabízí: REŠ-STAVBY, Dělnická 21, Praha 7, www.res-stavby.cz

 

fotogalerie  luxusní obklady

onyx

http://www.wellnessinteriery.cz/wp-content/tn3/2/luxusni-obkaldy-9.jpg
  • luxusni obklady v interiéru wellness a spa

  • luxusni obklady v interiéru wellness a spa

  • luxusni obklady v interiéru wellness a spa

  • luxusni obklady v interiéru wellness a spa

  • luxusni obklady v interiéru wellness a spa

  • luxusni obklady v interiéru wellness a spa

  • luxusni obklady v interiéru wellness a spa

  • luxusni obklady v interiéru wellness a spa

  • luxusni obklady v interiéru wellness a spa

 

Kam dál?

 další články:

Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.
Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Panely s imitací dřev – dekorativní obklady
Fotogalerie wellness a spa
Čím obložit bazén?

 rubriky:
Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.