Follow me
0

Domácí wellness – dekorace do wellness

 Nalaďte se na domácí wellness program podle svých představ.
Domácí wellness jako zdroj energie.

Relaxovat, uvolnit se, mít chvilku pro sebe, najít rovnováhu pomocí wellness a spa metod, pečovat o sebe, svoji krásu a zdraví, odbourat stres a napětí. Zavřít dveře před okolním světem, kdykoliv to potřebujeme. To vše nám může kdykoliv nabídnout náš domov.

Příjemná domácí koupel – hýčkání těla, duše i mysli.

Nalaďte se na domácí lázně. Kdykoliv, bez nutnosti dopravy do wellness centra, zcela podle svých potřeb a představ a také v soukromí svého domova.

Vana plná horké vody a příjemné domácí prostředí, pro dokonalé wellness zázemí  potřebujeme někdy jen pár drobností.

Můžeme si také přizpůsobit interiér, najít doplňky, které nám dělají radost a interiér doladí.

 

 

 

Pomocníci pro domácí wellness v koupelně

Dobrým tipem pro domácí wellness v koupelně je pořídit si a vytvořit zásobu nezbytných wellness pomocníků, kteří nás budou doprovázet při koupeli, kdykoliv si vzpomeneme. Z praktického hlediska je vhodné ukládat je v koupelně a neodnášet.

V momentě, kdy nás přepadne touha hned se ponořit do voňavé koupele, nepotřebujete nic hledat, shánět a nosit. Stačí rovnou pustit kohoutek..

Ideální bude hezká dekorativní krabice nebo proutěný košík, ve kterém budou wellness SOS věci vždy při ruce. Vybíráme věci, které nás potěší už jen tím, že jsou pro nás krásné, přitahují pozornost, lákavé a máme je rádi.

 

 

Teplé objetí po koupeli

Oblíbený ručník. Někdo má rád svůj ručník v oblíbené barvě, nebo s motivy připomínající exotiku, takový ručník je vhodný pro wellness zážitky. Před koupelí dáme ručník nahřát například na topení.

Nahřátý ručník, osuška nebo župan je příjemný detail, který potěší, když koupel končí a horká voda zmizí… Z teplé koupele se nám nikdy moc nechce ven do chladnějšího vzduchu, teplý ručník to trochu napraví.

Knížka, ke které se můžete vracet opakovaně, nebo časopis. Rozhodně něco pozitivního. Například kniha o bylinkách může být zajímavým zpestřením bylinné koupele. Přečteme-li si veškerá pozitiva a účinky, které nám bylinky v koupeli nabízí, zapracuje i náš mozek, který myšlenkami na tyto účinky koupel ještě více zintenzivní. Pomůže tomu i samotná voda jako nosič informací.  ( Psychosomatika).

Důležitá je alespoň jedna svíčka, i když je denní světlo. Svíčka k wellness koupeli rozhodně patří. Lépe je mít připravené 2-3 svíčky, vedle sebe mají své kouzlo, s počtem se efekt násobí. Barevné svíčky v oblíbených barvách nebo aromasvíčky v oblíbených vůních atmosféru podpoří.

Pokud máme přírodní svíčky, můžeme také počítat s přínosem aroma pro naši pohodu a zdraví.

Dle jednotlivých účinků esencí. V rámci dekorace koupelny můžeme také pořídit elegantní aromalampu do které dáváme zásadně přírodní či bio esence.

 

 

Aromaterapie do vody.

Připravené a hotové koupelové směsi jsou jednoduché pro použití, stačí je přidat do vody. Můžeme volit vícesložkové, ve kterých jsou připravené a namíchané skupiny bylinek, esencí a výtažků, s určitým cílem a zaměřením. Oblíbené jsou koupele relaxační nebo při nachlazení.
Přidávají se jedna až dvě lžíce oleje do vody o teplotě 34 až 36°C. Olej nepění, ale vytváří s vodou jemnou mléčnou emulzi.

Další variantou jsou například koupelové oleje jednosložkové, takové, kdy si můžeme vybrat tu vůni a účinky, které zrovna chceme nebo potřebujeme.

Kvalitní oleje by neměly obsahovat tenzidy, které naši pokožku sice dokonale čistí, ale zároveň ji nadměrně odmašťují a vysušují, minerální oleje, syntetické a konzervační látky a vonné přísady, které mohou zapříčinit vznik alergií nebo zhoršit již existující potíže, ani syntetická barviva využívaná pouze pro svůj estetický efekt.

Například pomeranč pro povzbuzení a dobrou náladu, eukalypt při nachlazení nebo třeba pivní koupel. Výhodou jednosložkových olejů a esencí je to, že jednotlivé oleje pak můžeme míchat a kombinovat (stačí 2-3 maximálně).

 

Do koupele můžeme také přidávat aromaterapii, která není primárně určená ke koupelím, ale k všeobecnému použití, v tom případě nakapeme několik kapek do malého množství mléka, protože některé oleje se bez tuku ve vodě nerozpustí a neuvolní.

Vyplatí se mít na výběr alespoň ze dvou až tří olejů či esencí tak, abychom si mohli pro každou příležitost zvolit něco jiného.

Aromaterapeuti a odborníci na vůni říkají, že ačkoliv máme své preference a oblíbené vůně, může nám v určitý moment zavonět více a příjemněji i jiná vůně, kterou bychom si vědomě nevybrali.

Je to o tom, že naše tělo, duše či mysl potřebuje pokaždé něco jiného. Někdy potřebujeme uklidnit a zpomalit, jindy dodat energii anebo povzbudit. A od toho máme různé vůně. Jednoduše, ta vůně, která nám v daný moment voní nejvíce, ta také v daný moment nejvíce prospívá a pomáhá. Je příjemné mít alespoň si 2-3 vůně stále připravené v koupelně.

 

 

Sůl nad zlato

Vhodná do koupele je také koupelová sůl, pomáhá při detoxikaci, vyplavovat z těla toxiny, pročistit pleť a ulevit organismu.

Vyplatí se ji občas přisypat do vany. Spolu s esencemi, které mají antibakteriální účinky se používá v zimních měsících, kdy jsme více náchylní k různým virovým onemocněním.

Tím, že z těla pomáhá odplavit škodliviny nás udržuje v dobré kondici, podporuje lepší imunitu.

Pomáhá také udržovat v dobré kondici naši pokožku, protože v hlubších vrstvách kůže váže vodu. K nejlepším solím bude patřit mořská sůl, nebo sůl s bylinkami či krystalovou sůl z Himalájí. Pokud nás láká barevná sůl do koupele, při koupi bychom se měli zajímat o to, zda sůl není chemicky přibarvovaná.

Bylinkové mýdlo vypadá luxusně, voní nádherně a dodá pokožce jedinečnou péči a ošetření, podle potřeby vybíráme směsi a bylinky, které nám voní nebo poskytnou péči, kterou zrovna potřebujeme. Nahrubo přidané bylinky se postarají o jemný tělový peeling.

Do koupele můžeme také přidat kouzelné sáčky naplněné bylinnou směsí, které necháme ve vaně volně plavat v teplé vodě. Ze silic v sáčku se postupně uvolní účinné látky.

Sáček můžeme ve vaně nechat zhruba 15 minut nebo i po celou dobu koupele. V sáčku může také být koupelová vonná sůl. Případně si sáčky můžeme plnit sami, suchými bylinkami i solí.

 

♦ Možná, že během koupeli někomu vyhládne. Malé občerstvení – něco k pití, džus, čaj, drobné občerstvení, rozinky, oříšky, či sušené ovoce se vždycky hodí.

♦ Ticho a klid léčí, ale příjemná relaxační hudba nás možná přivede na jiné myšlenky. Přehrávače a rádia nejsou běžně v koupelně a někomu se možná nechtějí přenášet. Hudbu stačí pustit i z mobilu.

♦ Po koupeli je vhodné pokožku celého těla ošetřit kosmetikou, krémem nebo oleji. Po koupeli se rozhodně doporučuje klid a odpočinek.

 

 

TERAPIE pro pohodu zdraví a krásu

které můžeme využít v rámci domácího wellness

Aromaterapie – intenzivní propojení mezi vůní, nosem a mozkem funguje naprosto spolehlivě.

Vůně nás ovlivňují, naši náladu, emoce, pohodu. Podporují fyzickou emociální i duševní pohodu.

 

 

Kolorterapie – Kolorterapie nebo také chromoterapie,  je procedura, při které se využívá terapeutického působení barevných světel. Každá barva na nás nějak působí. Některé barvy mají zklidňující účinek, jiné povzbuzují. Světlo působí na naši psychiku, pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha důležitých biologických procesů. Kolorterapie se nejčastěji instaluje do solných jeskyní, do van, whirlpoolů  a do saun, například jako „hvězdné nebe“ do stropu sauny.

 

Haloterapie – vdechování solných mikročástic, byla známa již ve starověkém Řecku. Od řeckého slova halos (sůl) vznikl i její samotný název. Je to originální přírodní metoda – léčba solí, která zaznamenala největší rozkvět v 70. letech 20. století. Nejčastěji se s haloterapií, tedy umístěním a použitím soli ve wellness interiérech a při procedurách, setkáme v solné jeskyni nebo v saunách, využít můžeme solné koupele a zábaly.

 

 

foto: archiv, Saloos, REŠ-stavby, Dulux,

 

 

Kontakt 

 

 

Kam dál?

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAkamenné obklady ve wellness a spa

 kamenné tapety ve wellness a spa

 dekorace na skla ve wellness a spa

  nástěnné malby ve wellness a spa

  jak působí barvy v interiéru

 

Další články o wellness

 Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
Oblázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie

 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

vybavení pro sauny a saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.