Follow me
0

Design a vůně – jak podpořit dobrou náladu ve wellness?

  Interiérová aromaterapie má mnoho podob
– podporuje pohodu a atmosféru.

 

Éterické oleje mohou mít blahodárný vliv na výkon či soustředění, nebo pro změnu napomáhat k uklidnění těla i duše, záleží na zvolené variantě.

Interiérové parfémy jsou dnes na velkém vzestupu, o tom není sporu. K nám sice teprve přicházejí, nicméně v celoevropském měřítku se jedná o nesmírně populární a účinný doplněk jak domácností, tak velkých korporací. Nabízí skvělou interiérovou dekoraci, často z dílny designových návrhářů a úžasné zážitky.

Důležité je ovšem vybírat takové, které mají zdravotní atesty nezávadnosti na zdraví, které nabízí většinou specializované světové firmy. U běžných osvěžovačů vzduchu z běžných sítí prodejen si nemusíme být tak jisti, co vdechujeme.

Víte, že bytové parfémy lze využít jako vysoce účinný marketingový nástroj?

Zajímavé na interiérových vůních je také to jak na nás působí, úžasné je také jakési podvědomé ovlivňování, které se často v prostoru cíleně využívá. Vůně totiž nevědomky působí na náš mozek a na naše vnímání, a tak třeba v restauracích se často používají esence, které navozují větší chuť k jídlu, zaměstnanci mají v kancelářích provoněné prostředí, které zároveň podvědomě zvyšuje jejich aktivitu apod.

Co prozradí nos

Vše je postaveno na tom, že čichové vjemy si mozek mnohem déle pamatuje – za rok zapomeneme 95% vizuálních vjemů, ale pouze 20% čichových. To má za následek, že velké evropské korporace (včetně některých bank) se snaží budovat si svou čichovou image a opravdu to funguje. Vstupní haly, ale i reklamní předměty mají charakteristickou vůni a klienti si je tak potom s institucí lépe spojí. Další využití v tomto směru je, že například kanceláře zaměstnanců voní tak, aby to navýšilo aktivitu, nebo naopak některá americká kasina po uvedení katalytických lamp do praxe prokazatelně zvýšila svůj zisk, protože návštěvníci měli podvědomé nutkání více sázet. Pokud tedy máte firmu a chcete zvýšit úsilí zaměstnanců, nebo zisk svého podniku, neváhejte jít tímto směrem.

Interiérové spreje jsou dobře známé – pohlcují nebo tlumí pachy, setkáváme se i s variantami speciálně určenými pro wc, pro pohlcování tabákového dýmu, se složkami odpuzujícími hmyz,… Intenzitu vůně si volíte jednoduše sami tím, že do vzduchu pumpičkou „pustíme“ vůni a necháme ji působit. Je úplně jedno, zda pomohou pouze vyčistit zakouřené prostředí, nebo motivovat zaměstnance, interiérové parfémy dobře poslouží při každé příležitosti. Využívají je malé provozy i velké hotely, které pravidelně po úklidu vůni aplikují ve vstupních halách, recepcích, chodbách, wellness či spa provozech.

Přírodní difuzéry mají podobu skleněné lahvičky s vonnou esencí, která je uzavřena dřevěnou zátkou s otvorem uprostřed. Do otvoru se vkládají tyčinky z přírodního ratanu, po kterých vonná esence vzlíná a následně se uvolňuje.

Tenkými kanálky ratanu vůně vzlíná a uvolňuje se do vzduchu díky běžné cirkulaci vzduchu. Intenzitu uvolňování lze ovlivnit množstvím vložených tyčinek. Náplň by měly tvořit čistě přírodní éterické oleje, jejichž uvolňováním nevznikají škodlivé látky. Tyto difuzory by měly splňovat náročné normy IFRA (International Fragrance Association).

Difuzér se používá tak, že se odzátkuje a do otvoru se vloží tyčinky, na otvor se pak nasadí různé dekorační zátky.  Pro dosažení intenzivnějšího účinku lze tyčinky přibližně jednou týdně otočit. Po spotřebování obsahu lahvičky je možné difuzér doplnit novou náplní. Tyčinky lze znovu použít či zaměnit za nové, v závislosti na použité vůni.
Životnost difuzéru pak záleží na okolním prostředí a odvíjí se od kvality použité náplně.  Je-li okolní prostředí suché a otevřené, životnost je kratší. Naopak ve vlhkých a uzavřených prostorách vydrží déle. Difuzér s obsahem 100 ml vydrží přibližně 1,5 – 2 měsíce,  250 / 350 ml: 3 – 4 měsíce,  500 ml: 6 – 7 měsíců.

 

Keramické dekorativní difuzéry  obsahují místo dřevěných tyčinek keramické neglazované prvky, vůni natahují do sádrového prodyšného uzávěru, aby ji mohli uvolňovat do okolí. Některé fragrance mohou bílý keramický povrch zabarvit.

Katalytické aroma lampy Katalytické lampy jsou novou a velmi moderní podobou osvěžovačů vzduchu. Vonná esence je ukryta ve skleněné nebo keramické nádobce, která bývá designově kvalitně zpracována, proto jsou tyto výrobky v první řadě dekorační záležitostí. Z bohaté nabídky nádobek lze vybrat vkusný doplněk snad do každého interiéru.

Hodně se mluví o tom, jak dokáže katalytická lampa provonět i nesmírně zakouřené prostředí, místo kde se pohybuje velký počet lidí apod. a ona je to pravda, kterou dokázalo mnoho testů. Stačí se podívat trochu do historie, kdy už původní katalytické lampy byly schopné během dvou dní naprosto vyčistit vzduch v márnicích a nemocnicích. Byla to prvotní funkce, pro kterou byly vyráběny. Takže to, že to dnešní dokonalejší modely pochopitelně hravě zvládají, by nemělo být zásadním překvapením. Smyslem už dnes pochopitelně není pouze vzduch vyčistit od pachů a bakterií, ale také ho provonět a případně i působit jako dekorativní prvek v celém interiéru.

Aroma lampa Skládá se z misky, která se před použitím naplní čistou vodou s 5-7 kapkami éterického oleje a stojánku, který tuto misku drží v optimální výšce nad čajovou svíčkou, tak aby voda s olejem měla kolem 38°C, což zajišťuje léčivé působení esence bez přepalování a zbytečného přehřívání vůně.

Parfémované voskové kousky méně známý výrobek do aroma lamp. Jakmile se zahřejí, roztají a voní silnou vůní, stejně jako aroma oleje, ale nevylijí se na podlahu, ani se do nich nechytají nečistoty a prach, i za studena uvolňují jemnou vůni,

Parfémovaná interiérová dekorace.
Parfémované kameny se mohou uložit do misky, či jen volně rozmístit do interiéru, kde pak kolem sebe šíří jemnou, příjemnou vůni. Použít se dají také parfémované suché květy, sáčky, kartičky, šátky, nebo i mořská houba.

 Osvěžovače tkanin  – je sprej na šaty, látky, závěsy, záclony, povlečení a čalounění. Používá se k oživení a revitalizaci. Neutralizuje pachy.

Vonné karty  a papírky do šatníku – Perfektní řešení k provonění malých prostor. Odstraňte ochranný celofánový obal a umístěte kartu na věšák v šatníku, nebo zasuňte přímo mezi šaty v zásuvce. Může mít životnost až 3 měsíce

Zdroj, foto: Centrum interiérových vůní ARIA PURA

další články:

 

Kam dál?

 

 Aromaterapie ve wellness a SPA ,  wellnesslife.cz

ruze-aromaKvětinové vody ve wellness  – hydroláty jsou oblíbené
Intuitivní aromaterapie – Mikael Zayat – aromaterapie jinak
Vykuřovadla – přírodní parfémy pro prostory – jak vykuřovat?
Magická aromaterapie ve wellness, jak nás ovlivňuje? Co je to scent marketing?
Aromaterapie do sauny, vůně do sauny pro relaxaci a zdraví
Aroma koupele, vůně a voda, harmonie pro tělo, duši i mysl

 

 

  Dekorace stěn ve wellness a SPA

K dekoraci stěn ve wellness a SPA můžeme  využít:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAkamenné obklady ve wellness a spa

kamenné tapety ve wellness a spa

dekorace na skla ve wellness a spa

 nástěnné malby ve wellness a spa

 jak působí barvy v interiéru

tapety ve wellness a spa 

 mramorové dekorace ve wellness a spa, benátské štuky

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

 

 další články:

Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

Sauny a Saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Dekorace   Wellness dekorace, dekorace wellness, spa dekorace, dekorace spa, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, dekorace ve wellness, dekorace do spa, dekorace pro spa, dekorace ve spa, wellness a spa dekorace, wellness spa dekorace, wellness centrum dekorace, domaci wellness dekorace, dekorace pro domácí wellness, dekorace pro soukromé wellness, zajimave dekorace do wellness, zajímavé dekorace do wellness, dřevěné dekorace do wellness, kamenné dekorace do wellness, dekorace pro wellness centrum,

dekorace do bazénové haly, bazénová hala dekorace, dekorace chodby, chodba dekorace, dekorace do sauny, sauna dekorace, dekorace do odpočívárny, dekorace stěny, dekorace stěny ve wellness, dekorace na strop, dekorace stropy, dekorace na stěny, dekorace steny, dekorace interier wellness, dekorace interieru wellness, dekorace uzke chodby,

Doplňky  Wellness doplňky, wellness doplnky, doplňky do wellness, doplnky do wellness, spa doplnky, spa doplňky, doplňky do spa a wellness, dolnky do spa a wellness, wellness spa doplnky, wellness spa doplňky, wellness a spa doplňky, interiér wellness doplňky, interier wellness doplnky, doplňky do wellness interiéru, doplňky pro wellness centrum, doplnky pro wellness centrum,

 

Nábytek
Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

Fasáda kámen, kamenný obklad fasáda, betonová fasáda, fasáda domu obložení, fasáda z betonových pásků, fasáda za kamene, kamenné obklady fasáda, kamenný obklad jako fasáda, obklady z přírodního kamene fasáda, obklady na fasádu, kamenné obklady na fasádu, obklad na fasádu, obkladové kameny na fasádu, kamenný obklad fasády, kamenné obklady fasád,obklad fasád z umělého kamene, fasádní obklady umělý kámen, fasádní obklady, na fasádu, keramický obklad fasády, obklady fasád, obklady fasády, obklady na fasádu, betonová fasáda, betonové fasádní pásky, betonové obklady fasádní, čím obložit sokl, čím obložit sokl fasády, co na sokl, fasáda domu obložení, fasádní obklad, fasádní obklady pásky, fasádní sokly, fasády fotogalerie, fasády z umělého kamene, fotogalerie fasády, kámen na fasádě, kamene obklady fasad, kamenne fasady, kamenne obklady, kamenné obklady fasády, kamenné obklady na fasádu, kamenný obklad fasád, fasády montáž, kamenný obklad fasády montáž, kamenný obklad jako fasáda, kamenný obklad sokl fasády, kamenný fasádní obklad, kdo obloží fasádu, keramické fasádní obklady, fasádní obklad, obklad fasady, obklad fasády, obklad na fasádu, obklad na fasádu, obkladové kameny na fasádu, obklady fasád umělý kámen, obložení soklu fasády, oblozeni soklu fasady, ukazky fasady z kamene, umělé fasádní obklady, umele fasadni obklady, kamenný obklad fasády, obklady fasád z umělého kamene, fasádní obklady umělý kámen, kamenné obklady fasád, kamenne obklady fasad, fasádní obklady kámen, fasádní obklady, oblozene sokly kamenem, obložené sokly kamenem, obložení soklů, obloženi soklu fasad umělý kámen fasáda, umělý kámen fasáda, umely kamen fasada, obložení fasády kamenem, fasadni obklady, fasádní obklady, oblozeni fasady, oblozeni fasady kamenem, kamen obklad fasáda, fasáda obložení, kameny na fasadu, fasada obklady, dekorativni obklad fasady, barva fasady, fasada z umeleho kamene, fasáda z umělého kamene, inspirace fasády, fasády fotogalerie, jak obložit fasádu, kamen na fasadu, kámen na fasadu, kámen na fasádu, obklady fasád, obklady fasady, , obložené fasády, oblozene fasady, obložení domu kamenem, oblozeni domu kamenem, obložení domu umělým kamenem umělý kámen fasáda, umely kamen fasada, ukázky obložení fasády, , oblozeni garaze, obložení garáže, obložení garáže kamenem, fasádní obklady, fasadni obklady,

Umělý kámen,
umělý kámen, umely kamen, umělý kámen obklad, umely kamen obklad, obklady z umělého kamene, obklady z umeleho kamene, obklad umělý kámen, obklad do interiéru, obklad kámen interiér, obklad stěn, obklady sten, obložení stěn, oblozeni sten, obložení stěny kamenem, obklad na stěnu, obklady kámen interiér, obklad kamen interier, betonové obklady, dekorační obklady, dekorativní kameny, dekorativní obklady, dekorační kámen, dekorační obložení, dekorativní obklady, dekorativní kámen, dekorativní obložení, interiérové obklady, keramické obklady, umělý kámen do interiéru, obklady kolem krbu, obložení krbu, oblozeni krbu, obklady z kamene, bar obložený kamenem, obložený bar kamenem, imitace kamene, chodba obklad, obložená chodba, chodba dekorace, umely kamen, umele kameny, imitace kamene, kamen ploty, umely kamen, kámen obklad, kamen obklad, obložení vchodu kamenem, obložení vchod kámen, oblozeni vchodu kamenem, oblozeny vchod kamenem, obložení umělý kámen, vchody oblozeni, kamenne obklady, kamen obklad, umělý kámen Shale, umělý kámen Toronto, umělý kámen Rustika, umělý kámen Tanvald, umělý kámen shale, shale bílé, shale šedé, umělý kámen, umělý kámen, umělý kámen interiér, umely kamen interier.

plotovy system umely kamen, umely kamen ploty, kamen ploty, ploty obložení kámen, kámen obklady, kámen na ploty, obložení plotu, plotový systém umělý kámen, plotový systém, kámen ploty, kamen ploty,

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.