Follow me

Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Radost a veselí v sauně! Nevšední saunové zážitky.
Dekorace do sauny a doplňky do sauny.

 

Saunování s atmosférou

Saunování se v Čechách těší velké oblibě, sauna by také měla být součástí wellness provozu.  Různé saunové doplňky mohou pobyt v sauně zpříjemnit a oživit, zejména v provozech je žádoucí čas od času nějaká inovace, zajímavá saunová dekorace v interiéru sauny bude stále na očích.  K těm nejžádanějším efektům do saunového interiéru patří bezpochyby kamenné obložení, hvězdné nebe a aromaterapie, zejména aplikovaná na horké saunové kameny.
Mezi tyto kameny se může přidat drobná dekorace v podobě malých předmětů například figurek, květináčků, či jiných tvarů vyrobených z mastekového kamene, sopečného původu. Velmi dlouho drží teplo, vydrží extrémní podmínky a saunovým kamnům dodá šmrnc. Aromaterapii můžeme také použít do krásné dekorativní fontánky.

 

Praktické pohodlí – promyšlené úložné prostory

Úložné prostory kolem saun mohou mít také svůj originální styl. Pro pohodlné saunování je potřeba pamatovat i na funkční zázemí. Pro odklad různých drobností, časopisů, mobilů, knížek, kosmetiky či jiných drobností můžeme využít různých poliček a stojanů.

Například v elegantním rákosovém, bambusovém či jiném provedení. Přírodní materiály v okolí sauny poskytnou nejen praktické zázemí pro pohodlné saunování, ale dodají saunovému prostoru  příjemnou atmosféru.

 

 

 

Do sauny s elegancí

I při saunování doma se můžeme cítit pohodlně a přitom elegantně, osušky a ručníky může doplnit saunový kit. Všitá guma zajistí „univerzální velikost“, která padne každému  a díky tomu saunový kilt není potřeba pořizovat v konfekčních velikostech jako například župany. Suchý zip zajistí upevnění kolem těla. Praktické mohou být i velké kapsy. Saunové kilty jsou na trhu jak v pánském tak dámském provedení.

Barevné provedení textilií použitých v saunovém prostoru může ladit i s ručníky a osuškami pro saunování, v menším prostoru se tím docílí elegantní souhry barev, která podpoří příjemnou a sjednocenou atmosféru.

Pokud se podíváme i na psychologii barem, můžou teplé a hřejivé odstíny podpořit chuť pro saunování, celkově prostoru přidat hřejivost, naopak ručníky v „chladných“ barvách, modré nebo zelené, vnesou do prostoru trochu ochlazení a svěžesti.

 

 

 

Za teakovým barem

Bary nadčasového designu se uplatní v interiéru i v exteriéru, při menší oslavě či společenské akci, vhodné zejména tam, kde chceme mít vše při ruce a kde lze očekávat společenský život. Jsou navrženy k praktickému uložení lahví, skleniček a talířů. Stejně tak lze i do menších provozů využít praktickou sestavu jako elegantní úložný prostor, vynikají zejména tam, kde je potřeba si odložit věci a nábytek sladit s interiérem v přírodních tónech a zcela v duchu pohody a v teplých, hřejivých barvách. Ideální doplněk například pro saunové prostory. (Fakopa)

 

 

Solné krystaly v sauně

Haloterapie – vdechování solných mikročástic, byla známa již ve starověkém Řecku. Od řeckého slova halos (sůl) vznikl i její samotný název.

Je to originální přírodní metoda – léčba solí, která zaznamenala největší rozkvět v 70. letech 20. století.

Nejčastěji se s haloterapií, tedy umístěním a použitím soli ve wellness interiérech a při procedurách, setkáme v solné jeskyni nebo v saunách, využít můžeme solné koupele a zábaly.

V interiérech saun se uplatní sůl například v podobě solných panelů ve finské sauně, v parní sauně můžeme pro dekoraci i zdraví použít několik na hrubo osekaných kousků. Dekorace potěší i děti v dětských saunách.

 

 

P1010274Kam odložit brýle před vstupem do sauny?

Praktické a jednoduché držáky na brýle potěší všechny, kteří se bez brýlí neobejdou.

Před vstupem do sauny, nejčastěji hned po levé či po pravé straně saunových dveří, nacházíme stále častěji velmi praktický saunový doplněk a tím jsou držáky na brýle.

Mají často podobu malé několika-patrové poličky ze dřeva nebo z platu.

Vejde se na ní několik brýlí, které si saunující těsně před vstupem do sauny odloží do jedné z přihrádek a poté, co ze sauny vychází si je zase nasadí.

Odpadá klasická otázka, kam s tím.

 

 

 

Exfoliační Saunová rukavice

Během saunování, když se potíme, můžeme blahodárný proces celého saunování podpořit drhnutím kůže rukavicí. Ať již do sauny docházíme nebo ji máme doma, vždy se hodí mít po ruce jednoduchou, lehkou a skladnou rukavici pro drhnutí pokožky celého těla.

Na rukavici můžeme při drhnutí kůže v sauně nanášet také saunovou kosmetiku, peelingové směsi nebo oleje.

Lehký, jemný a přitom účinný materiál nabízí příjemný a dostatečný peeling svrchní vrstvy pokožky, kůži prokrvuje a pomáhá jí odplavovat z těla toxiny ven. Kůže je po saunování a drhnutí krásná, jemná, dobře prokrvená.

Zvyšuje se tím zdraví, kondice i vzhled kůže a také její imunita. Po saunování je vhodné pokožku ošetřit olejem nebo krémem, který dodá následnou intenzívní výživu.

Při výběru exfoliační rukavice do sauny dáváme přednost těm, které jsou vyrobené ze směsí lnu a bavlny, nejlépe z organického – bio zemědělství.

 

 

Saunová čepice – klobouk do sauny

Elegantní klobouk do sauny není jen módní záležitost nebo něco, čeho se drží saunoví fajnšmekři. Klobouk v sauně má také svoji důležitou funkci. Chrání vlasy a také vlasovou pokožku před přehřátím. Saunový klobouk se také hodně využívá tam, kde například  v saunovém světě nebo při saunovém ceremoniálu se z horké sauny vychází ven, například do sněhu, do hodně chladného prostředí.

Saunový klobouk tak vlasy a vlasovou pokožku chrání před výraznými změnami teplot. Saunový klobouk používají ti, kteří si chtějí saunování užít i trochu v tradičním severském stylu. Klobouk do sauny je také nezbytným doplňkem při různých tématických saunových ceremoniálech.

Na saunový klobouk je také možné nechat si vyšít třeba své jméno, nebo logo a jméno pro saunový svět. Lze ho také sladit se saunovým kiltem, osuškou do sauny… Saunový klobouk nabízí mnoho způsobů, jak si saunování a zážitky v sauně zpestřit a obohatit o další prvek. Každopádně by ho měl při saunování mít po ruce každý, kdo má citlivou pokožku hlavy.

 

 

P1012775 Račte vstoupit
– dveře do sauny s elegancí a originalitou

Design saun dnes nezná žádná omezení. Staví se klasické dřevěné sauny, moderní prosklené sauny a třeba i sauny, které splývají s vybavením obývacího pokoje nebo ložnice. Stejně tak kreativně se často přistupuje i při výběru dveří do sauny. Dveře do sauny jsou často dřevěné, stále častěji třeba ale také skleněné a dekorativní.

Jaké zvolit saunové dveře?

Častou volbou pro saunové dveře bývá dřevěné provedení. Celodřevěné dveře do sauny jsou klasické a typické zejména pro finské sauny. Mívají alespoň částečné prosklení – okénko, které má různé tvary, převážně kruhu nebo obdélníku různých velikostí.

Do saunového domku by se možná hodily krásné masivní dveře, které samy o sobě vypovídají, jak je saunový domek bytelný a láká k pořádným saunovým zážitkům. Třeba někde u jezera…

 

DSC_0017P1012756DSC_0478

Skleněné dveře do sauny se hodí všude tam, kde je čelní stěna  sauny celá prosklená, například u zabudované sauny. Výhled ze sauny můžeme nasměrovat třeba do přírody nebo na horský masiv, do zahrady, ale přes sklo se ze sauny můžeme dívat třeba i na televizi..

Skleněné dveře do sauny mohou být v různých tónech nebo odstínech, například kouřový odstín, nebo zelený, zlatý….

Skleněné dveře do sauny mohou mít různé dekory, například motiv přírody, pokud jde o saunu bylinnou nebo aromasaunu, nebo originální dekor dřevěných letokruhů.

 

 

sauna-design-a-dekoraceMadlo dveří do sauny
design, který láká a potěší

Naší pozornosti neujde ani pestrý výběr madel pro saunové dveře, i tady můžeme vsadit na originalitu a dát sauně elegantní designový doplněk. Klasickým a jednoduchým liniím sauny může lichotit originální saunové madlo natolik, že vás sauna přiláká kdykoliv se na ni podíváte….DSC_0497

Saunové madlo je nejčastěji vidět ve své typické podobě – ze dřeva, v různých tvarech, například velký trojúhelník nebo klasická tyč. Dřevěné madlo může mít i vzhled sukovice nebo kusu větve. Výběr často padne i na madlo z kovu.

Může být ale například i skleněné, ve tvaru trubky, která se naplní něčím zajímavým. Může to být třeba sůl, velká zrna  – hrubá sůl, různě probarvená  a kombinovaná s bylinami nebo kořením působí rozhodně efektivně a možná napovídá i o tom, jaké zážitky čekají uvnitř sauny, třeba saunový solný peelingový rituál.….

 

 

 

 

Kam dál?

Nové trendy v saunování
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

 

rubriky:
Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (5 091)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.