Follow me
0

Čím obložit vířivku, jaký zvolit materiál a kam se obrátit?

Obložené a zapuštěné vířivky.
Praktické materiály ve wellness.

 

Vířivky, vířivé vany, vířivé bazény a whirlpooly v elegantním obložení mají šmrnc, exkluzivitu, ladí s okolím a vytváří dokonalé zázemí pro relaxaci a odpočinek.

 

Obložení vířivek v interiéru i exteriéru je možné realizovat různými materiály v různých dekorech a designech, nabídka je široká i pro náročné zákazníky, kteří vnímají vířivku jako důležitou součást wellness nebo jako designový prvek wellness.

Obložení vířivky volně stojící i obložení zapuštěné vířivky může mít svoji jedinečnou podobu, která celkově ladí s interiérem nebo naopak může vynikat a působit jako originální solitér.

Ještě před pořízením vířivky je dobré si určit, jakou máme představu a nároky, určit si místo kam vířivku umístíme a způsob jakým vířivku instalujeme. Od toho se pak odvíjí její dekorace, usazení, zapuštění či uzpůsobení nejbližšího okolí tak, aby bylo nejen funkční, pohodlné, ale i elegantní. Obložit je možné interiérové vnitřní vířivky, mobilní vířivky i venkovní vířivky a vířivé bazény.

 

Obložení vířivky od dodavatele či výrobce vířivek
– hotová úprava od dodavatele

barevné kombinace skořepiny – vnitřní vany a venkovního opláštění vířivky

Výrobci a dodavatelé vířivek a whirlpoolů většinou nabízí i opláštění – obložení vířivky v různých barevných variantách a materiálových variantách. U některých modelů jsou v nabídce většinou hotové – dané varianty z výroby jako hotový kus, u některých modelů je možné si vybírat. Stejně tak  je možné u některých variant volit barvu vnitřní vany vířivky – skořepiny.

Kromě barevných variant nabízí výrobci i variantu dřevěného opláštění v různých odstínech. Setkáme se i s kombinací barev a dřeva, například dřevěné obložení rohů a barevných středů stěn. Někdy je barevné provedení v ceně, většinou však za cenový příplatek podle volby obložení.
Máme-li v úmyslu pořídit volně stojící vířivku, je vhodné zvolit i její venkovní úpravu a obložení a vše realizovat formou kompletní dodávky od výrobce či dodavatele. Výhodou je záruka na komplet dodávku od jedné firmy a případně také servis, bude-li třeba. Nevýhodou je omezenější nabídka provedení. Někteří dodavatelé vířivek mají i své externí dodavatele pro obložení vířivek. Obložení je pak zcela za individuální příplatek a je dobré informovat se na záruky a servis, zda ho zajišťuje prodejce vířivky nebo dodavatel obložení.

 Obložení vířivky od dodavatele obkladových materiálů

Individuální řešení a realizace na míru prostoru či představám majitele vířivky nabízí dodavatelé obkladových materiálů v případě, že chceme volit individuální design, zapuštění, obložení či další doplňky na míru.

Vyplatí se vynaložit čas a inspirovat se přímo u dodavatelů obkladových materiálů. Zákazníkům nejčastěji nabízí dřevěné obložení vířivky, kamenné obložení vířivky, obložení vířivky umělým kamenem, nebo také obložení vířivky dřevoplastem a dalšími materiály.

Nevýhodou je čas strávený nad hledáním správného dodavatele a montážní firmy. Výhodou jsou neomezené možnosti v designu a také dobré zkušenosti a nápady firmy, které se specializují a soustředí na tuto činnost, někdy je k dispozici i architekt, designér nebo alespoň počítačový návrh.

Firmy mají řadu zkušeností s montáží obkladů, jež vychází z denní aplikace a instalace těchto materiálů. Firmy a montážníci znají přednosti, výhody a úskalí těchto materiálů, často mají přehled mezi jednotlivými výrobci obkladových materiálů a jednotlivými produkty od jednoho výrobce, umí poradit a upozornit na jednotlivé přednosti či nedostatky. Časem získají také přehled o kvalitách, které po nějaké době materiály vykazují a umí poradit.

 

 

 TRENDY V OBLOŽENÍ VÍŘIVEK

 

 

Obložení vířivek DŘEVEM

Vířivka USSPA obložená dřevem

Dřevo a dřevěné prvky se na stavbách teras a zahrad objevují od pradávna. Lákají svojí texturou a příjemnou barvou, možnostmi zpracování a širokou škálou využití.

Velmi oblíbené jsou dřevěné prkenné podlahy, terasy, ploty a zástěny, bazénové obklady a další konstrukce kolem vířivek v interiérech i exteriérech. Dřevo působí na pohled elegantně, upraveně a velmi sympaticky, zejména díky teplým, hřejivým odstínům hnědé, které dodají pohodu a příjemný styl každému interiéru i zahradě.
Přírodní dřevo má kromě svých zejména estetických výhod také své nevýhody, zejména potřebu pravidelné péče a malou odolnost náročným přírodním či zátěžovým podmínkám. Tyto nevýhody se bohužel stávají častým argumentem a důvodem pro volbu jiného materiálu.

 

 

Obložení vířivek  DŘEVOPLASTEM (WPC, UMĚLÉ DŘEVO)

Vířivky obložené dřevem nebo dřevoplastem působí velmi elegantně a upraveně, kromě estetické stránky plní obložení vířivek také praktické požadavky uživatelů na snadnou dostupnost a poskytují ideální prostor pro odkládání věcí během koupele (čtení, občerstvení, atd.)

Vířivky obložené dřevoplastem najdeme v interiérech i exteriérech. Obložit vířivku lze kdekoliv, například i na terase či na balkoně.

Zejména venkovní terasy a obložení venkovních vířivek bývá vystaveno celoročně nepříznivým povětrnostním vlivům a zátěži.

Dřevo z českých lesů bez nátěrů a moření není příliš odolné, lepší variantou je exotické dřevo, ale i když lépe odolává, také potřebuje péči a údržbu.

Dřevoplast a produkty z dřevoplastu ( WPC) jsou odolné proti mrazu, vodě, slunci, chloru, soli.

Z dřevoplastu se dá obložit celá terasa, zábradlí nebo schody z terasy do zahrady. Terasy z dřevoplastu také lépe odolávají větší zátěži provozu, ať již v rámci interiéru či exteriéru anebo ve veřejných provozech.

 

 

 

 

Obložení vířivek KAMENEM

vířivka obložená kamenem, hotel Velveta

S trendem návratu k přírodním materiálům stoupá i obliba kamene a kamenného obložení v interiérech a exteriérech. Kámen na nás přirozeně dobře působí, prostoru dodá zajímavou strukturu, barvu a celkově pozvedne atmosféru celého prostoru.

Obložení vířivky kamenem se dá rozšířit i na okolní stěny, schody a to nejen formou obkladu, ale i zabudování větších kusů, nahrubo opracovaných, v různých velikostech.

Kamenné obložení vířivek je působivé nejen v interiéru ale své neomezené možnosti realizace a podob má především v exteriéru, kdy venkovní vířivka může být ve stejném kamenném obložení jako blízký bazén, venkovní krb, altán či další zázemí. Venkovní zahradní wellness pak celkově působí harmonicky a dokonale v souladu s okolní přírodou.

 

 

 

Obložení vířivek  UMĚLÝM KAMENEM

Umělý kámen, imitace kamene či betonové obklady jsou obkladové materiály napodobující přírodní kámen nebo takové, které se o imitaci příliš nesnaží, ale nabízí zajímavý dekor a strukturu.

Obklady z umělého kamene jsou oblíbené zejména proto, že jsou cenově dostupnější oproti přírodnímu kameni, mají nižší hmotnost, výrobci je dodávají v připravených obkladových modulech, odpadá opracování kamene a díky moderní technologii výroby mají řadu dalších výhod, zejména dlouhou životnost a bezúdržbovost, odolnost všem vlivům počasí.

Obložení umělým kamenem je vhodné jak v interiéru, tak v exteriéru a to i v horských oblastech. Ze stejného provedení je možné položit také dlažbu. Velmi efektivně působí obložení stěny umělým kamenem, za vířivkou nebo v jejím okolí.

 

wellness interiéry wellness design umělý kámen v interiéru obložení stěny umělým kamenem

 

Prostorové konstrukce kolem vířivek

Kromě obložení či opláštění samotné vířivky stojí za zvážení i další okolní konstrukce a usazení, které nabízí další možnosti využití vířivek pro dosažení dokonalé pohody a jedinečné atmosféry kolem vířivek.

Do dřevěné konstrukce se například dá elegantně namontovat osvětlení, efektivní je takové, které mění barvu (kolorterapie).

Pohodlné a funkční jsou schody k vířivce, například z dřevoplastu, který lépe odolává vlhkosti. Schody kolem vířivky usnadňují přístup a vstup do vířivky, někdy mohou sloužit jako příjemný prostor na odložení ručníků, časopisů, svíček a všech dalších doplňků k pohodlné a příjemné relaxaci.

Jednoduché a příjemné pro atmosféru prostoru je obestavění vířivky dřevem, nebo vybudování dřevěné stavby kolem vířivky.

Dřevo do interiéru dodává pocit pohody, útulnosti a hřejivosti. Je příjemné na pohled i na dotek, dá se barevně dotónovat tak, aby ladilo do celkové koncepce prostoru.

Do dřevěné konstrukce je také snadné zabudovat osvětlení. Osvětlení zabudované do schodů nabízí i při intimním osvětlení prostoru bezpečný přístup do vířivky a pohyb v prostoru kolem vířivky.

 

Detaily obložení vířivek dřevoplastem, WPC, umělé dřevo

 

foto: wpc centrum, wellnessinteriery.cz, Canadiana whirlpool, res-stavby

PRODEJ designového kamene a přírodního kamene, lepidel a chemie, dřevoplast ( wpc) – umělé dřevo
MONTÁŽE – záruka 5 let na montáže,
KOMPLETNÍ STAVEBNÍ ČINNOST
REALIZACE WELLNESS – dodávka na klíč
WELLNESS SHOWROOM Jesenice u Prahy

Kontakt 

 

 

Kam dál?

 Další články o wellness

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKamenné obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety ve wellness a spa
Dekorace na skla ve wellness a spa
Nástěnné malby ve wellness a spa
Jak působí barvy v interiéru

 

 

Jak postavit a vybavit wellness

 Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
Oblázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie

 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

vybavení pro sauny a saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.