Follow me
0

Královská modrá v interiéru – Dulux barva roku 2013

Královská hluboká modř
je ideální náplastí na náš hektický život.

Modrá barva patří k nejoblíbenějším. Představuje pro nás vodu, planetu Zemi, mír a komunikaci. 

 Působí jako zklidňující obklad na naše hektické životy, do kterých přináší neobyčejný účinek klidu a pohody.

Modrá se hodí do každého interiéru. Je to barva duchovní čistoty, zklidňující, uvolňující a inspirující. Konejší nás a uvolňuje napětí a stres.

Je tedy i barvou maximálně vhodnou do provozů wellness, beauty a spa, všude tam, kde navodí příjemnou klidnou atmosféru.  Ať již jako interiérová barva na stěny nebo v podobě doplňků, modrá je v procesu oddychu a regenerace klíčová.

Je také tou barvou, která dominuje bazénovým provozům, bazénům a takzvaným „mokrým zónám“ v provozech wellness a spa.   Modrá funguje jako vizuální náplast na náš hektický život.

 

Originální interiéry s královskou modrou

Královská modrá je barvou krále Davida, vůdce Židů, také barvou Nuit, egyptské bohyně noci. Je také významnou barvou spojovanou se spirituálním světem například s jasnovidectvím. Většinou si ji spojujeme s mořem, s vodou a také s umění komunikace. Jako svoji ústřední barvu komunikace si modrou vybrala společnost O2.

Když v interiéru použijete modrou barvu, interiér bude působit velice elegantně, solidně až magicky. Tato silná barva může překvapit svým nečekaným hlubokým půvabem,  dodává každé místnosti exkluzivitu a originalitu.
Modrá barva je mocná, silná a elegantní.  Jako malířská barva nás překvapí nečekaně hlubokým půvabem. Její odstín nás naplňuje úžasem a údivem.

Nabízí mnohostranné využití, co se týče barevné škály, protože vypadá době s podobně sytými jasnými tóny, např. s barvami citrusů – žlutou, oranžovou, červenou a s dalšími teplejšími neutrálními barvami.  Dokonce k ní můžete zvolit jiné odstíny modré, zelenou či fialovou. 

 

Barevné trendy pro rok 2013

tématem je propojení – vše se propojuje
Na rozdíl od minulého roku, který byl ve znamení „možností“, je hlavní myšlenkou Barevných trendů pro rok 2013 „propojení“. Komunity a jednotlivci začali možnosti využívat. Celý svět se čím dál více propojuje a tento fenomén je i hlavním motivem nových Barevných trendů. „Rok 2013 bude hodně o individualitě ve vztahu ke skupině a o svobodě volby,“ vysvětluje Willeke Jongean z Estetického centra AkzoNobel. Propojování zahrnuje vytváření sítí v okolním světě, kde se rodí dialog a inovace. Nejde jen o média, sociální weby, aplikace a technické vymoženosti, ale i způsob, jakým na nás tyto technologie působí. A protože informace přijímáme vysokou rychlostí, potřebujeme se také někdy odpojit.
•    Společné zaujetí
V moderní době se lidé dávají dohromady, aby dosáhli společného cíle jinak, než ve 20. století. Hnutí tehdy měla své vůdce, jasné uspořádání a určený cíl. Společenství v dnešní době často nejsou ani tak hnutí, jako spíš společná vášeň, hejno ptáků, které se přelévá v prostoru, rozpojuje se, mění směr a opět se srocuje, aby se poté rychle ztratilo ve stromech. Zdá se, že se lidstvo tímto energickým a spontánním chováním nechalo inspirovat. Efekt volnosti a pohybu lze barevně znázornit jemným vrstvením úzce propojených pastelových tónů nebo silnějších intenzivnějších odstínů pro noblesní a uvolněný dojem.
•    Relaxace
Občas ztratíme kontakt sami se sebou a potřebujeme se na chvíli odpojit. Samota někdy dokáže potěšit, když se potřebujeme od všeho oprostit. Mnoho úspěšných nápadů vzniklo pozorováním oblohy a mraků na travnaté louce. Někteří si jednoduše na chvíli dovolí nic nedělat. Jednou za čas chceme zjistit, kdo jsme a po jakém životě toužíme. Pomůže nám to vybavit si, za čím jdeme, i když ta chvíle netrvá dlouho. Jde o zklidňující paletu barev. Éterické odstíny zasněžené kajiny, smyslné temné odstíny stojaté vody a barevné tóny svítání a soumraku.
•    Umění porozumět
Mezi dospělými je určitě hodně těch, co v dětství rádi rozebírali věci. Záliba v pronikání do útrob různých mechanismů v současnosti prochází znovuzrozením v umění i na internetu. Projevuje se i oblibou minulosti, kdy vše bylo uspořádané a dokonalé. Tyto barvy jsou prosluněné a povznášející. Připomínají cukrovinky a dětství.
•    Domácí výroba
Soběstačnost a využití řemesel jsou opět v kurzu. Výroba na osobní úrovni dává naprostou tvůrčí svobodu. Odvykli jsme na potraviny a věci vyráběné v místě, kde bydlíme. Už pomalu nevíme, jak vypadá proces jejich vzniku. Je to pohodlné a praktické, ale mnozí pak přestávají rozumět fungování světa. V poznání je síla a hodně lidí chce dnes získat zpět kontrolu nad svými životy právě s jeho pomocí. Tato paleta je inspirovaná přírodními barvivy. Jsou to syté a prosté barvy, autentické a hutné. Představují odstíny od červené řepy, přes mrkvovou šťávu, pálenou hlínu až k indigovým tónům denimu.
•    Pastva pro oči
Umění, ačkoliv je někdy zpochybňováno, v nás nalézá ty nejlepší lidské stránky. Má schopnost hluboce dojímat, protože k nám hovoří způsobem, který nelze vyjádřit slovy. Podobné povzbuzení a útěchu můžeme najít v přírodě. Krása moře nebo zahrady je nedocenitelná, stejně jako muzeí s nejlepšími lidskými výtvory. Jedná se o barvy inspirované kvetoucími zahradami a malbami starých mistrů. Zahrnují tlumenou lilu, květinovou růžovou nebo odstíny zlata a bronzu.

 

dulux-trendy

http://www.wellnessinteriery.cz/wp-content/tn3/2/barvy-v-interieru-16.jpg
 • barvy-v-interieru-18

 • barvy-v-interieru-17

 • barvy-v-interieru-16

 • barvy-v-interieru-15

 • barvy-v-interieru-14

 • barvy-v-interieru-13

 • barvy-v-interieru-12

 • barvy-v-interieru-10

 • barvy-v-interieru-9

 • barvy-v-interieru-8

 • barvy-v-interieru-7

 • barvy-v-interieru-6

 • barvy-v-interieru-5

 • barvy-v-interieru-05

 • barvy-v-interieru-3

 • barvy-v-interieru-2

 • barvy-v-interieru-1

Zdroj:  Akzonobel

 

 

 

 

 

 

 

Kam dál?

 

Barvy v interiéru wellness a SPA

 

Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy? 
Zlatá barva v interiéru wellness a Spa
Zelenomodrá barva v interiéru – Dulux barva roku 2014
Královská modrá v interiéru  – Dulux barva roku 2013
 Fialová – orchideová Pantone barva roku 2014 
Zemitá červená  – bohatá a teplá Pantone barva roku 2015
Pastelové barvy růženínu a modrého nebe v interiéru – Pantone barvy roku 2016 
 Mátově šedá v interiéru – lehký a vzdušný interiéru, Dulux barva roku 2020
Okrově zlatá barva v interiéru – v odstínech pohody a tepla, Dulux barva roku 2016

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
Oblázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

 

 další články:

Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

Sauny a Saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

od kám

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.