Follow me
0

Ta správná vůně a energie v prostoru

Oblíbený doplněk moderních interiérů,
nabízí nejen pohodu a dobrou náladu.

 Moderní, estetický a především funkční. Přesně takové přívlastky se nejčastěji pojí právě s pojmem aroma difuzér nebo také aroma difuzor.

Interiérové parfémy nás dělají spokojenějšími.

Pro to, abychom se v interiérech cítili dobře, používáme interiérové vůně a interiérové parfémy. Je to příjemný způsob, jak přivítat hosty, cítit se pohodlně a mít dobrou náladu. Vůně v interiérech wellness a spa nám přidávají na pohodě.

A co nás tak ovlivňuje?
Naše nálada, samozřejmě. Vůně mají bezpochyby vliv na naši momentální náladu. Vůně a vonné oleje se za tímto účelem používají od pradávna.

Jejich účinky na zdraví, krásu a momentální náladu prokázala také již řada studií. Každý jistě pozitivně zareaguje na sympatickou, příjemnou vůni v prostoru, ať vědomě či podvědomě.

 

Interiérový parfém funguje na jednoduchém principu, rozptýlit vůni do prostoru. Používají se k tomu různé metody, rozprašovače, difuzéry, aroma lampy a řada dekoračních odpařovacích nádob.

Z pestré nabídky si vybere každý takový způsob, který mu nejlépe vyhovuje a nádobu, která se mu líbí. Od jednoduchých, moderních nádobek přes zdobené až po designérské kousky difuzérů mohou zdobit každou místnost v provozu wellness a spa. Nezapomíná se přitom ani na děti (lahvičky v podobě zvířátek, různých postaviček), šatníky, fitness centra nebo kabelky klientek. Tady všude nás může provázet příjemná vůně.

Jak aroma difuzér funguje?

Difuzér se skládá jen ze tří důležitých částí. A to z nádobky, která může být dílem některého ze známých návrhářů a je zásadním dekoračním prvkem v každém interiéru; dále tu pochopitelně figuruje vonná esence, kterou se nádobka naplní, a v neposlední řadě ratanové tyčinky, které vůni nasávají a rozprostírají do ovzduší.

Náplň by měly tvořit čistě přírodní éterické oleje, jejichž uvolňováním nevznikají škodlivé látky. Esence by měli být vždy stoprocentně kvalitní, takové, které splňují nejnáročnější normy IFRA (International Fragrance Association) a to jak z pohledu kvality, tak zdravotní nezávadnosti.

Právě esence je tou složkou difuzéru, která odlišuje kvalitní značky od levnějších kopií. Difuzér s nekvalitní esencí rychle vyprchává, nejde cítit vůbec, nebo velmi slabě, anebo dokonce po nějaké době cítíte jen alkoholový základ.

Poslední součástí jsou ratanové tyčinky, které se do nádobky zasunují přes dekorační zátku (keramickou, dřevěnou nebo kovový prstýnek). Po nich vůně vzlíná a šíří se do interiéru. Intenzitu můžete jednoduše kontrolovat počtem vložených ratanových tyčinek, a ještě zvýšit občasným otočením tyčinek v dekorační nádobce (doporučuje se jednou týdně). Z tyčinek se vůně odpařuje pohybem molekul vzduchu, zcela přirozeně.

Jaké má aroma difuzér výhody?

Hlavní výhodou aroma difuzéru by měla být jeho zdravotní nezávadnost; tento faktor by měl být klíčový při výběru způsobu šíření vůně v interiéru.  Aroma difuzéry mají náplň na bázi přírodních éterických olejů, a tak žádný negativní dopad na zdraví nehrozí.
Difuzér nerozprašuje vůni do ovzduší, ta se totiž vlivem pohybu molekul okolního vzduchu odpařuje. To znamená, že difuzér voní stále (stále se kolem něj pohybují molekuly) ale intenzita této vůně je nízká.

To je velmi správné, protože jak je známo čichové receptory přestávají po určité době signály vypovídající o stejné intenzitě téže vůně posílat do mozku. Ale pokud se kolem difuzéru prožene vzduch rychleji, projdete kolem něj umístěného v chodbě, otevřete okno a vzduch začne cirkulovat, intenzita vůně nenadále vzroste. Není k tomu potřeba časovač a neuslyšíte nepříjemné „tsss“ patřící strojku s osvěžovačem.


Další výhodou aroma difuzérů je jejich skvělý design. Ve interiérech se bude vyjímat nejen jejich vůně ale poslouží  také jako designové doplňky. Ze široké škály provedení si bezpochyby vybere každý. Oblíbené jsou klasické aroma difuzéry z čirého skla,  keramické designové kousky, difuzéry dřevěné atd. Ale najdeme i designově výjimečné a netradiční formy difuzérů, třeba difuzéry tvořené mořskými houbami.

Co cena a výdrž náplně?

Aroma difuzér má sice vyšší pořizovací náklady, než je tomu u osvěžovačů vzduchu, ale náplň v něm vydrží skutečně dlouho (až 10 měsíců).
Aroma difuzéry jsou finančně náročnější investicí, co se týče pořízení. Nejlevnější jsou za pár set korun, ale cena nejdražších se bude pohybovat okolo čtyř tisíc. Je pravda, že klasický osvěžovač vzduchu, který stojí okolo 150 Kč, si zatím drží náskok.

Nicméně na to se musíme také podívat z pohledu celkových nákladů a vzít v potaz, že bytový parfém vydrží až 10 měsíců, ale osvěžovač maximálně 40 dnů a to ještě při průměrném využití.

Jednoznačně z toho tedy vyplývá, že když se aroma difuzéry používají dlouhodobě, může se ušetřit opravdu výrazně. Pokud přidáme konkrétní čísla, bytové parfémy mají průměrné měsíční náklady okolo 80 Kč, osvěžovače nikdy nejdou pod 100 Kč.

Zdroj, foto: Centrum interiérových vůní ARIA PURA

 

 

Kam dál?

 

 Aromaterapie ve wellness a SPA ,  wellnesslife.cz

ruze-aromaKvětinové vody ve wellness  – hydroláty jsou oblíbené
Intuitivní aromaterapie – Mikael Zayat – aromaterapie jinak
Vykuřovadla – přírodní parfémy pro prostory – jak vykuřovat?
Magická aromaterapie ve wellness, jak nás ovlivňuje? Co je to scent marketing?
Aromaterapie do sauny, vůně do sauny pro relaxaci a zdraví
Aroma koupele, vůně a voda, harmonie pro tělo, duši i mysl

 

 

  Dekorace stěn ve wellness a SPA

K dekoraci stěn ve wellness a SPA můžeme  využít:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAkamenné obklady ve wellness a spa

kamenné tapety ve wellness a spa

dekorace na skla ve wellness a spa

 nástěnné malby ve wellness a spa

 jak působí barvy v interiéru

tapety ve wellness a spa 

 mramorové dekorace ve wellness a spa, benátské štuky

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

 

 další články:

Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

Sauny a Saunování

Nové trendy v saunování
Dekorace do sauny
Barevné osvětlení v sauně
Aromaterapie do sauny, esence v sauně
Solná sauna, sůl v sauně, solné lampy a doplňky
Kamenné dekorace v sauně
Domácí sauna – fotogalerie
Kosmetika do sauny – saunové peelingy a rituály

 

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Dekorace   Wellness dekorace, dekorace wellness, spa dekorace, dekorace spa, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, dekorace ve wellness, dekorace do spa, dekorace pro spa, dekorace ve spa, wellness a spa dekorace, wellness spa dekorace, wellness centrum dekorace, domaci wellness dekorace, dekorace pro domácí wellness, dekorace pro soukromé wellness, zajimave dekorace do wellness, zajímavé dekorace do wellness, dřevěné dekorace do wellness, kamenné dekorace do wellness, dekorace pro wellness centrum,

dekorace do bazénové haly, bazénová hala dekorace, dekorace chodby, chodba dekorace, dekorace do sauny, sauna dekorace, dekorace do odpočívárny, dekorace stěny, dekorace stěny ve wellness, dekorace na strop, dekorace stropy, dekorace na stěny, dekorace steny, dekorace interier wellness, dekorace interieru wellness, dekorace uzke chodby,

Doplňky  Wellness doplňky, wellness doplnky, doplňky do wellness, doplnky do wellness, spa doplnky, spa doplňky, doplňky do spa a wellness, dolnky do spa a wellness, wellness spa doplnky, wellness spa doplňky, wellness a spa doplňky, interiér wellness doplňky, interier wellness doplnky, doplňky do wellness interiéru, doplňky pro wellness centrum, doplnky pro wellness centrum,

 

Nábytek
Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

Fasáda kámen, kamenný obklad fasáda, betonová fasáda, fasáda domu obložení, fasáda z betonových pásků, fasáda za kamene, kamenné obklady fasáda, kamenný obklad jako fasáda, obklady z přírodního kamene fasáda, obklady na fasádu, kamenné obklady na fasádu, obklad na fasádu, obkladové kameny na fasádu, kamenný obklad fasády, kamenné obklady fasád,obklad fasád z umělého kamene, fasádní obklady umělý kámen, fasádní obklady, na fasádu, keramický obklad fasády, obklady fasád, obklady fasády, obklady na fasádu, betonová fasáda, betonové fasádní pásky, betonové obklady fasádní, čím obložit sokl, čím obložit sokl fasády, co na sokl, fasáda domu obložení, fasádní obklad, fasádní obklady pásky, fasádní sokly, fasády fotogalerie, fasády z umělého kamene, fotogalerie fasády, kámen na fasádě, kamene obklady fasad, kamenne fasady, kamenne obklady, kamenné obklady fasády, kamenné obklady na fasádu, kamenný obklad fasád, fasády montáž, kamenný obklad fasády montáž, kamenný obklad jako fasáda, kamenný obklad sokl fasády, kamenný fasádní obklad, kdo obloží fasádu, keramické fasádní obklady, fasádní obklad, obklad fasady, obklad fasády, obklad na fasádu, obklad na fasádu, obkladové kameny na fasádu, obklady fasád umělý kámen, obložení soklu fasády, oblozeni soklu fasady, ukazky fasady z kamene, umělé fasádní obklady, umele fasadni obklady, kamenný obklad fasády, obklady fasád z umělého kamene, fasádní obklady umělý kámen, kamenné obklady fasád, kamenne obklady fasad, fasádní obklady kámen, fasádní obklady, oblozene sokly kamenem, obložené sokly kamenem, obložení soklů, obloženi soklu fasad umělý kámen fasáda, umělý kámen fasáda, umely kamen fasada, obložení fasády kamenem, fasadni obklady, fasádní obklady, oblozeni fasady, oblozeni fasady kamenem, kamen obklad fasáda, fasáda obložení, kameny na fasadu, fasada obklady, dekorativni obklad fasady, barva fasady, fasada z umeleho kamene, fasáda z umělého kamene, inspirace fasády, fasády fotogalerie, jak obložit fasádu, kamen na fasadu, kámen na fasadu, kámen na fasádu, obklady fasád, obklady fasady, , obložené fasády, oblozene fasady, obložení domu kamenem, oblozeni domu kamenem, obložení domu umělým kamenem umělý kámen fasáda, umely kamen fasada, ukázky obložení fasády, , oblozeni garaze, obložení garáže, obložení garáže kamenem, fasádní obklady, fasadni obklady,

Umělý kámen,
umělý kámen, umely kamen, umělý kámen obklad, umely kamen obklad, obklady z umělého kamene, obklady z umeleho kamene, obklad umělý kámen, obklad do interiéru, obklad kámen interiér, obklad stěn, obklady sten, obložení stěn, oblozeni sten, obložení stěny kamenem, obklad na stěnu, obklady kámen interiér, obklad kamen interier, betonové obklady, dekorační obklady, dekorativní kameny, dekorativní obklady, dekorační kámen, dekorační obložení, dekorativní obklady, dekorativní kámen, dekorativní obložení, interiérové obklady, keramické obklady, umělý kámen do interiéru, obklady kolem krbu, obložení krbu, oblozeni krbu, obklady z kamene, bar obložený kamenem, obložený bar kamenem, imitace kamene, chodba obklad, obložená chodba, chodba dekorace, umely kamen, umele kameny, imitace kamene, kamen ploty, umely kamen, kámen obklad, kamen obklad, obložení vchodu kamenem, obložení vchod kámen, oblozeni vchodu kamenem, oblozeny vchod kamenem, obložení umělý kámen, vchody oblozeni, kamenne obklady, kamen obklad, umělý kámen Shale, umělý kámen Toronto, umělý kámen Rustika, umělý kámen Tanvald, umělý kámen shale, shale bílé, shale šedé, umělý kámen, umělý kámen, umělý kámen interiér, umely kamen interier.

plotovy system umely kamen, umely kamen ploty, kamen ploty, ploty obložení kámen, kámen obklady, kámen na ploty, obložení plotu, plotový systém umělý kámen, plotový systém, kámen ploty, kamen ploty,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.