Follow me
0

Wellness trendy 2015 – Klíčové předpovědi pro wellness a spa trh pro rok 2015

 

Hlavní proudy ve wellness a spa?
konopné  lázně, lesní terapie, islámské wellness, osobní krása
a další směry…

sauna-esence-kosmetika-do-saunySpolečnost Spafinder wellness 365, zveřejnila své již dvanácté vydání TOP 10 Globálních SPA a WELLNESS trendů – předpověď pro rok 2015.

Tato zpráva již po 12 let každoročně poskytuje všem ve wellness, beauty a spa pohled na wellness průmysl, na to, jak by se mohl vyvíjet v dalším nadcházejícím roce. Tyto výhledy sledují odborníci napříč celým wellness a spa průmyslem a snaží se je zohlednit při svých plánech a rozhodnutích.

 

Zajímavosti z letošní předpovědi wellness trendů

esence-v-sauneV letošní předpovědi najdeme mimo jiné také například pohled na legální používání konopí v oblasti medi-spa. Zpráva se zbývá i islámskými wellness rituály, které, zdá se, jsou na vzestupu a dalšími zajímavými pohledy na směry, kterými se nyní vydává wellness a spa odvětví.

Tato zpráva, zaměřená na wellness trendy, se považuje za předpověď, která jde do hloubky zejména v oblasti významných globálních trendů ve wellness a spa, které budou mít vliv na celý wellness průmysl a spotřebitele ve wellness a spa zejména v nadcházejícím roce.

Zpráva je připravována týmem odborníků v oblasti výzkumu a analýzy ve wellness a spa, podílejí se na ní významní wellness redaktoři a experti z tohoto odvětví. Prognóza wellness trendů vychází z průzkumů z oblasti wellness, beauty a spa. Data se sbírají od provozovatelů, od cestovních kanceláří i samotných wellness a spa spotřebitelů. V krátkosti se můžeme podívat na některé klíčové směry ve wellness a spa.

 

 

 

 

Ekonomika pozvedne trh

well-fransiza-1Je patrné, že v oblasti wellness a spa dochází k ekonomickému oživení. Předpokládá se, že dojde ke zvýšenému rozvoji v místech, která jsou zaměřená na wellness a spa, například lázeňská města a wellness a spa komplexy, které již zaznamenávají zvýšenou poprávku z řad klientů po wellness službách. Současně dochází k oživení na trhu wellness a spa nemovitostí.

Navrhovat, budovat a provozovat v lepších podmínkách

Pozornost se věnuje inovacím, novým stavebním úpravám a postupům a také wellness designu. Dochází k vývoji a testování stávajících i nových inovací, jejichž cílem je zlepšit zdraví a pohodu v prostředí, ve kterém se pohybujeme a to tak, abychom se cítili a žili lépe, i díky tomu, čím jsme obklopeni. Pozornost se obrací k eko-friendly provozům.

 

 

 

 

 Wellness z celého světa

serum-luxusni--kosmetikaWellness tradice z islámského světa

Do budoucna by se ve wellness a spa měly prosazovat islámské wellness tradice. Vychází se tak z dalších wellness předpovědí, kterými se ve společnosti Spafinder zaměřují na celkový wellness a spa trh.

Z těch také vychází předpověď, že by mělo dojít ke zvýšenému zájmu o zdroje ze Středního východu, Afriky a Malaysie, odkud se získávají léčivé rostliny, koření a bylinky, které se budou stávat dalšími „super-potravinami“.

Budeme objevovat výživové, léčebné a beauty tradice z islámské kultury, které nabízí tradiční znalosti a péči. Jsme zatím jen na začátku této cesty objevování a odkrývání tohoto bohatství, které zde již dávno existuje, a které předkové využívali pro své zdraví.

Očekává se, že stále více populární budou hammam procedury a rasul procedury, používání bahna při procedurách. Pozornost se také zaměří na vybavení pro poskytování těchto wellness procedur, například i na speciální wellness lůžka a masážní lůžka.

 

 

 

 

 

konopne-lazneKonopí zakořenilo ve wellness a spa
-konopné wellness

Po desetiletí zákazu se do centra pozornosti dostávají wellness a lázně nabízející konopné procedury.
Celosvětově jsou v rámci wellness cestovního ruchu „konopné“ wellness balíčky velmi vysoce poptávané.
Nyní se tedy i v oblasti nabídky konopí dostává tato oblast do partnerství s wellness a spa oblastí. Takže i nyní, po částečné legalizaci, některé tradiční léčebné lázně předepisují konopí k léčebným účelům, což vedlo k velké explozi a poptávce v USA. ( článek)

 

 

 

 

Vysoce osobní krása

V oblasti beauty a kosmetické péče se zvyšuje poptávka po produktech, které jsou připraveny klientům na míru. Tento trend opravdu nabírá na obrátkách, vzniká trend osobní krásy.

Předpokládá se, že kosmetický trh se bude muset přizpůsobit novým technologiím, aby firmy mohly vyjít vstříc nové poptávce a vyhovět individuálním poptávkám svých klientů a zákazníků.

Již nyní je od profesionálních kosmetiček žádaná individuální péče například při přípravě masek a krémů v kosmetickém salonu. Péče se připravuje dle aktuálního stavu pleti a přání klientů.

 

osobni-krasa-gisele-delorme

Využívají se vysoce koncentrovaná séra, zaměřená na různé problémy pleti, a ta se po kapkách přidávají do denního i nočního krému, do nosného esenciálního oleje nebo do masky.

Každá klienta tak získává „svoji“ vlastní vysoce účinnou péči, kterou může kdykoliv měnit podle stavu a potřeb pleti nebo podle ročního období a okolních vlivů na pleť.

 

 

 

Relaxace v lese

wellness-v-leseDalším trendem, který by se dle wellness předpovědi měl rozvíjet, je pobyt v přírodě. Zpráva dokonce hovoří o boomu v oblasti „forest therapy“. Předpokládá se, že se budou masivně doporučovat pobyty v přirozeném prostředí přírody, budou se budovat a rozvíjet trasy a programy pro činnost ve volné přírodě. Pozitivní přínos by tyto lesní terapie měly mít zejména v boji proti depresím a podobným onemocněním.

Nový pojem v této oblasti, který se začal používat je „forest bathing“, což ve volném překladu znamená koupání v lese, ale v oblasti wellness a spa to vyjadřuje více než jen poetické pojetí popisující procházky v lese.

Vyjadřuje to zejména užívání si lesní atmosféry pro zlepšení své tělesné, duševní i mentální kondice. Procházky v tichu lesa pročistí mysl, zapojují se všechny naše smysly, které vybízíme k tomu, aby se plně otevřely a probudily. Pocit vnímání lesa nás celkově uvolňuje a naplňuje pozitivní energií. Doslova vykoupeme všechny naše smysly a tělesné buňky v atmosféře dokonalé pohody lesa.esence-aroma-wellness

Aromaterpie z lesa

Přeneseně si pak můžeme lesní terapii užívat prostřednictvím esenciálních olejů získaných z rostlin v lese, například při saunování nebo při koupelích a nebo  při pobytu v interiéru jako podpůrnou terapii při mnoha obtížích a špatné náladě.

(Pokužívané výrazy: forest bathing, forest therapy, shinrin-ryoho)

 

 

 

 

wellness-kondiceKam směřuje fitness,
fitness trendy 2015

Vývoj v oblasti fitness jde směrem od individuálního fitness pobytu v tělocvičně ke skupinové fitness nabídce. Takzvané sociální fitness nebo také „boutique fitness“ zahrnují například festivaly jógy nebo zumba párty.

Tyto akce se stále více dostávají do hlavního proudu v oblasti fitness, protože takovéto příležitosti umožňují lidem řešit kondici v určité komunitě – společenství lidí, což je jim příjemnější než být v izolaci.

Lidé oceňují společnou motivaci, zpětnou vazbu a povzbuzení, které se jim v týmu dostává díky společným aktivitám.

 

 

 

 

spa-wellness-salonyMilujeme wellness na cestách
– cestovní wellness ritály

Milovníci wellness, chtějí wellness stále, kdykoliv a kdekoliv.

Objevu je i taková nabídka, kdy se svým klientům snaží provozovatelé opravdu vyhovět. A to i na dodnes neobvyklých místech.

Začínají se formovat nové cestovní wellness rituály, kterých začínají cestovatelé využívat. Žádají wellness při odjezdech i příjezdech, vznikají wellness a spa na letištích.

V odletových terminálech i příletových halách se objevují kosmetické i spa procedury, letiště se zaměřují na zdraví a pohodu cestujících. I zde je prostor pro wellness a spa, formou franšízy nebo individuálních spa nabídek, zejména kratších masáží, manikúry a pedikúry.

 

 

 

 

 

wellness-penzion (2)Luxusní wellness, hvězdy pozvolna zapadají

Jak to vidíme teď? Společnost se posouvá. Trochu se nám mění pohled na luxusní wellness. Klienti se již tolik neorientují podle počtu hvězd, které dané místo má.

V pozornosti stojí především servis a služby.

Hodnotí se on-line, sociální stránky a média umožňují hodnotit místa wellness a spa, a zde je úplně jiný prostor, než jaký pohled nabízí počet hvězd. Takže se méně spoléháme na hvězdy a již je nebereme jako hlavní hodnotící měřítko kvality a luxusu ve wellness a spa.

 

 

 

 

 

 

veletrh-ostrov-sauO čem se hovoří směrem k provozovatelům?

Wellness a spa je vysoce konkurenčním trhem. Stále důležitější je uvědomovat si, kde a jak provoz funguje. Jaký vliv má na wellness a spa místní kultura a společnost a jak funkční má provoz společné vazby se svým okolím.

 

 

 

 

 

zdroj: Spafinder, foto archiv webu a archiv firem, článek vyšel na webu www.SPAwellness.cz

 

 

 

Kam dál?

 další články:

Stavíme domácí wellness
Vybavení pro domácí wellness
Kamenné obklady v interiéru
Co nabízí dřevoplast? Obložení z dřevoplastu.

Čím obložit vířivky a whirlpooly?
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Fotogalerie dřevoplast

 

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

Bazény a vířivky
Sauny a saunování
Domácí wellness
Komerční wellness
Wellness interiéry
Wellness design a dekorace
Wellness vybavení
Zahradní wellness
Wellness trendy
Fotogalerie wellness
Wellness vybavení

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.