Follow me
0

Spa-wellness-hotely NOVINKY

 

Wellness centra, spa centra, hotely s wellness provozem,
kde je co nového?


NOVINKY A AKTUALITY.

 

Spa-wellness-interieryP1010472fotowellness-spa-kunetin-6wellness interiery

—————————-

 

 

♦ Four Seasons Hotel Prague otevře na konci června 2016 nové spa

hotel-spa-four-season-prahaFour Seasons Hotel Prague s potěšením oznamuje, že připravuje nový koncept spa kombinující místní tradice s nejnovějšími trendy v luxusním hýčkání.

Spa hotelu Four Seasens Prague, které se bude nacházet v historické neoklasicistní budově s výhledem na Pražský hrad, je navrženo v souladu s interiérem hotelu a nabídne autentické lokální spa plné relaxačních zážitků. Podstatou unikátní péče o obličej i tělo bude tajemství krásy pocházející ze staré Evropy. Ošetření na bázi vody a minerálních prvků bude v novém spa rozšířeno o termální koupele a bazén s masážními tryskami. Více→

 

 

 

 

 

♦ Akvapark v Mladé Boleslavi

akvapark mladá boleslav bazen wellness Mladá Boleslav má konečně pěkný a moderní areál pro vodní zábavu. Dne 12. dubna 2015 zde byl zahájen provoz nového bazénu, který má několik zón a na své si tak přijdou plavci, rodiny s dětmi i milovníci saunování. Aquapark je zasazen v těsné blízkosti parku Štěpánka, který je pěkně upraven a nabízí možnost strávení příjemných chvilek v přírodní tělocvičně i klidné zastavení, třeba na piknikové louce. Tím se nabízí i možnost polodenního výletu kdy se spojí aktivní procházka s vodní návštěvou.

Plavecký bazén má možnost plavání pro rychlé i rekreační plavce a je v nejlevnější kategorii vstupného – tedy, pokud půjdete jen plavat – volíte zónu 1.Zakoupením vstupného do zóny 2 si zajistíte vstup nejen do plaveckého, ale i rekreačního bazénu, kde jsou pro návštěvníky připraveny perličky, masážní lavice, chrliče, bublér, whirlpool, divoká řeka, tobogán, skluzavka, dětský bazén, brouzdaliště, dětské skluzavky, vodní jeskyně, masážní vodopád, pára v kabině o velikosti 9m2 s teplotou 45-50°C, relaxační zóny, venkovní terasy a další.

Zóna 3 skýtá nekonečná potěšení ze světa wellness se samostatnými šatnami, sprchami a WC. Využít můžete saunu, ochlazovací bazén, páru, whirlpool, masážní nožní bazén – tzv. Kneippův chodník, masážní sprchy, vnitřní a venkovní odpočívárny s vyhřívanými lehátky.

A konečně vstupenka do zóny 4 vás opravňuje k volnému pohybu mezi všemi zónami.
V bazénu se také nachází restaurace s venkovní terasou, která je přístupná jak návštěvníkům z „mokré“ části bazénu, tak i přímo zvenku pro návštěvníky, kteří se nepřišli koupat. Samozřejmostí je bezbariérový přístup. Terasa nad vstupní halou je s vyhlídkou do zeleně přilehlého parku a poskytuje velmi pěkné posezení.

bazen Mlada Boleslav wellness spabazenMladá Boleslav akvapark wellness kopie

 

 

 

♦ Wellness v Praze -SPA KINGS COURT
– královské spa v centru Prahy

treatment hotel spa kings courtDokonalá oáza pohody v srdci Prahy. Skvělá adresa, úžasné prostředí, hřejivá péče.

Historická novorenesanční budova Hotelu KINGS COURT byla citlivě a vkusně zrekonstruována z bývalého prestižního sídla Československé obchodní a živnostenské komory na moderní deluxe Hotel KINGS COURT, jež poskytuje služby nejvyšší kvality.

Nejen ti, co rádi zajdou v krátké vzdálenosti do SPA, ale i ti, co do Prahy přijíždí na pár dnů pracovně nebo za poznáním z dálky, často vyhledávají příjemné chvíle v náruči luxusní péče.

Jedinečná atmosféra, wellness terapie šité na míru individuálním a momentálním potřebám klientů, velmi sympatický a pohodový personál, který s úsměvem a pohodou vítá příchozího hosta, jednoznačně společně tvoří ideální prostředí pro blahodárný pobyt ve SPA.  Více →

 

 

♦  Nový moderní hotelový kom­plex s wellness a lázeňskými službami v Luhačovicích

wellness lazne luhacoviceAreál kou­paliště Říčních a slunečních lázní v Luhačovicích běžně není využíván, i když jeho funkce nebyla změněna.

Důvo­dem je existence přísných hygienic­kých norem na koupání v bazénech, které znemožňují koupání v neupra­vené říční vodě. Lázně Luhačovice však připravují přestavbu Říčních a slunečných lázní, spolu s nedalekými souvisejícími objekty.

více →

 

 

 

 

 

♦ Děti a dospělí se při wellnessovaní v Hotelu Chopok neomezují
Nové tatranské wellness v Jasné láká domácí i zahraniční turisty

spa-wellness-interiery Wellness Hotel Chopok **** má od tohoto roku v provozu dvě wellness centra současně. Nově postavené Wellness centrum & bazén PRASLIČKA, pro klienty od 16 let, je v budově nového Kongresového & Wellness centra. Tam je situováno i nové moderní kongresové centrum PRASLIČKA, nové profesionální fitnes centrum a Relax bar. Kromě toho je hostům k dispozici v původní části i rodinné Wellness centrum & bazény PLESNIVEC, se vstupem do saun pro děti od 10 let.

Umístěním plaveckého bazénu PRASLIČKA s rozměry 20 x 8 m a hloubkou 1,5 m, na nejvyšším patře, se návštěvníkům naskytuje neobyčejný výhled na okolní přírodu a plavání je tak nezapomenutelným zážitkem. Celá saunová část wellness centra je bezplavkovou zónou. V bazénovém komplexu PRASLIČKA návštěvníky potěší vnitřní vířivka, Kneippova koupel, ochlazovací bazén, odpočívací zóna.

spa-wellness-Virivka_parWellness_Praslicka_Sauny_

Na výběr jsou sauny finská, infrasauna, bio, bylinková, nebo aromatická parní lázeň. Zajímavostí je i hydromasážní vířivka whirlpool, která slouží k regeneraci organismu, uvolnění svalstva celého těla a prokrvení pokožky. Má kapacitu 10 osob a je vybavena soustavami trysek na masáž jednotlivých svalových skupin. Teplota vody v ní je 33 °C – 35 °C.

Wellness centrum & bazény PLESNIVEC, se vstupem do saun pro děti od 10 let, je určeno pro rodiny s dětmi. Dětský bazén, vířivka a bazén s rozměrem 15 x 7,5 m a teplotou vody 32 °C, jsou vyhledávaným místem rodin k odpočinku i dovádění dětí. spa-wellness-hotel

V centru je i 5 druhů saun, vnější ochlazovací bazén (ledová jeskyně) a venkovní vířivka. Součástí animačního programu, je v létě a v zimě 6 krát týdně i vodní gymnastika. Děti mají k dispozici i neplavecký bazén o rozměrech 3 x 2,6 má hloubkou 0,45 m.

Rodiče mají během dovádění dětí své ratolesti pod dohledem, neboť dětský neplavecký bazén se nachází v blízkosti plaveckého bazénu. Teplota vody v bazénu je 32 °C. Součástí bazénového komplexu je i hydromasážní whirlpool pro 5 osob, sloužící k regeneraci organismu, uvolnění svalstva celého těla a prokrvení pokožky.

 

 

 

♦  Lázně Velichovky obnovily po dvouleté pauze provoz

První klienti do lázní již dorazili.  Přípravy na plný provoz vrcholí.

spa-lazne-velichovkyLázně Velichovky obnovily po dvouleté pauze svůj provoz. Lázeňský areál provozuje společnost Lázně 1897 s.r.o. patřící do skupiny společností Karsit Group SE. „Pacienti mohou žádat své lékaře o komplexní i příspěvkovou lázeňskou péči v našich lázních, lékaři mohou léčebné procedury v lázních Velichovky opět předepisovat. Jsme velmi rádi, že se nám provoz po více jak 10 měsících příprav podařilo obnovit,“ říká jednatelka Lázně 1897 s.r.o. Alena Řípová. více →

 

 

 

♦ Nově otevřený slovenský Zámek Vígľaš se líbí široké veřejnosti

bazenVe slovenské celostátní veřejné soutěži Stavba roku se vítězem v kategorii cena veřejnosti 2014 stala rekonstrukce národní kulturní památky Hotel The grand Vígľaš, Zámek Vígľaš.

Organizátorem soutěže realizovaných staveb na Slovensku a jedním z jejích vyhlašovatelů je Sdružení pro rozvoj slovenské architektury a stavebnictví – ABF Slovakia.
Celkové náklady na rekonstrukci Vígľašského zámku a jeho přestavbu na zámecký hotel The Grand Vígľaš **** dosáhly cca 16 milionů eur a z nich přibližně 6 milionů eur bylo financováno z eurofondů. Zámek je v současnosti již třetí měsíc v provozu pro širokou veřejnost.

spa-wellnessObjekt zámku je zapsán v seznamu Národních kulturních památek. První nádvoří je přístupné širší veřejnosti, druhé nádvoří je vyhrazeno pro ubytované hosty.
Rozsáhlá rekonstrukce byla ukončena v září 2013 a začátkem září 2014 byl slavnostně otevřen jako kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytováním wellness služeb.
Samostatnou kategorií doplňkových služeb je hotelové wellness centrum, Wellness – Queen Barbara Spa. Je pojmenováno po královně Barbaře Celjské, která zde jako královna a manželka císaře Zikmunda dlouhá léta žila a spravovala okolní panství, majetky. Ubytovaným hostům je k dispozici bazén s protiproudem, vířivka, infrasauna, finská sauna, ochlazovací bazén, jakož i různé druhy masáží.

 

 

 

 

♦ CPI postaví další čtyřhvězdičkový CLARION s moderním komplexem

Realitní skupina CPI Property Group představila vítězný projekt na multifunkční komplex v místě stávajícího královehradeckého hotelu Černigov. Ten bude nahrazen čtyřhvězdičkovým hotelem Clarion, který doplní moderní kongresové centrum, špičkové kanceláře a v uliční úrovni i obchodní prostory. Součástí záměru je vzrostlá zeleň, parková úprava a živý obchodní vnitroblok s restauracemi a kavárnou. „Věříme, že tímto projektem obohatíme centrální část Hradce Králové o kvalitní městský prostor, který se stane přirozenou součástí pěšího koridoru mezi nádražím a centrem města,“ uvedl Igor Klajmon, ředitel developmentu CPI Property Group. Architektonický návrh vychází z pera studia Schindler Seko Architects, celkové investiční náklady dosáhnou téměř 1 miliardy korun.Termín zahájení výstavby je plánován na polovinu roku 2016. Nový komplex vytvoří zázemí pro 1 400 pracovních míst, v kancelářské části může nalézt své pracovní uplatnění přes 1300 osob, dalších 60 pak zaměstná hotel.
O PROJEKTU
hotelMultifunkční komplex na místě stávajícího hotelu Černigov obohatí centrum Hradce Králové o nabídku špičkových kanceláří, komfortního čtyřhvězdičkového hotelu Clarion s moderním kongresovým zázemím. Jako první z dominant při vstupu do města z autobusového i vlakového nádraží nabídne atraktivní veřejný prostor, který zpříjemní pohyb městem po ose pěších zón. Hotel se 150 pokoji využívá plochu 16 300 m2, přičemž spodní dvě podlaží jsou navržena jako hlavní provozní prostory kongresu a jeho doprovodných provozů. Vyšší podlaží poslouží čistě jako ubytovací s různými standardy pokojů. V nejvyšším podlaží pak bude umístěn prostor fitness a wellness centra se skybarem. Přízemní prostory o rozloze 1 700 m2 jsou uvažovány pro drobné obchody a služby přístupné přímo z náměstí, z ulice S.K. Neumana a nového vnitrobloku. Ve druhém až pátém nadzemním podlaží vyrostou špičkové kanceláře o celkové ploše 14 500 m2, kde budoucí nájemci získají především vysoký komfort, moderní design, nadstandardní kvalitu služeb i atraktivní polohu přímo v centru Hradce Králové. Součástí projektu je i parking s kapacitou 250 míst.

Zdroj: tisková zpráva, / 10. prosince 2014

 

 

 

 

♦ Fitstudiokotva – oáza pro zdraví v srdci Prahy

V návaznosti na úspěch fitness centra v legendárním obchodním domě Kotva vzniklo nové Fitstudiokotva, které nabízí doslova očistu těla i duše v samotném srdci Prahy. Načerpat síly cvičením či relaxací tak lze i třeba uprostřed dne mezi pracovními schůzkami nebo po nakupování.

Když bylo v roce 2011 otevřeno fitness centrum Kotva ve stejnojmenném obchodním domě, jen málokdo asi tušil, že úspěch předčí veškerá očekávání. Ti, kdo za projektem stojí, však mohou s hrdostí říci, že „mají plno“. Proto v září 2014, po 3 letech, dochází ke slavnostnímu otevření druhé části, a to sportovně relaxační – v podobě Fitstudiokotva, které přináší nejen unikátní cvičební metody Les Mills nebo CrossTraining a spoustu dalšího sportu, ale i  wellness & spa, kde nechybí vířivka, sauna nebo solné jeskyně.

 

Fitstudiokotva nabízí svým klientům
širokou nabídku služeb:

• multifunkční sportovní sál se spoustou nových atraktivních cvičebních lekcí jako např. Les Mills, nejmoderněji vybavený CrossTrainingový sál
•  solné jeskyně pro děti i dospělé s možností cvičení pro děti
•  finskou saunu, parní saunu, privátní vířivku,
• dětský koutek s možností odborného dohledu, LCD televize s pohádkami, hračky i sport pro děti
•  express office s připojením na internet, skenování, barevný tisk
•  možnost pronájmu pro soukromé účely – přehlídky, prezentace, školení…

Fitstudiokotva spolupracuje s řadou odborníků přes výživu a pohybové ústrojí. Mezi ně patří například odborník přes pohybové ústrojí, fyzioterapeut a kondiční trenér Mgr. Michal Peroutka nebo osobní trenér a výživový poradce David Boček.

Pro klienty se tak nabízí možnost snižování váhy pod odborným dohledem, sestavení cvičebního programu přesně dle potřeb každého jednotlivého zákazníka a jeho stavby těla nebo kompletní změnu životního stylu řízenou týmem odborníků.  (zdroj:tisková zpráva 17.9.2014)

 

 

 

 

♦ Rekonstrukce vany bazénu na Lochotíně je u konce.
  Obnova byla provedena nejnovější unikátní technologií

Po téměř 30 letech se podařilo zrekonstruovat ocelovou vanu vnitřního bazénu na Lochotíně.  Projekt, financovaný z městského rozpočtu si vyžádal 1.600 tis bez DPH. Práce proběhly během července a srpna letošního roku. Využita byla naprostá technologická novinka, aplikace vrstvy polyurey nanášené na povrch stříkáním. Polyurea je nejnovější produkt  technologie  ochrany materiálu, který během několika sekund po nanesení na podklad vytváří vrstvu s vynikající přilnavostí, odolnou proti korozi a dalším chemickým, teplotním i mechanickým vlivům. Předpokládaná životnost této vrstvy by měla přesáhnout deset let.

„Pro účely plaveckých bazénů se polyureu  podařilo technologicky zvládnout zcela nedávno. Problémem byla nejen náročnost způsobu aplikace, ale i odolnost v chemicky náročném prostředí bazénové vody. Teprve před několika měsíci ji její výrobce vybavil certifikátem zaručené odolnosti v prostředí s obsahem chlóru a jeho sloučenin. V lochotínském bazénu se tedy setkáváme s technologickou novinkou v evropském kontextu,“ uvádí ředitel Plaveckého areálu města Plzně a předseda Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň Ing. Tomáš Kotora.

Bazén na Lochotíně vyprojektovala v roce 1975 Krajská projektová organizace Stavoprojekt Plzeň. Stavební práce provedla firma Pozemní stavby, závod Klatovy. Bazén ze svařované uhlíkové oceli byl uveden do provozu v roce 1984. Jednalo se sice o relativně levný výrobek, nutná však byla pravidelná a nepříliš účinná ochrana proti korozi – nanášení dalších vrstev barev na povrch tělesa bazénu.

V areálu na Lochotíně se nacházejí tři bazény: venkovní o rozměru 16,7 x 8,7 m s proměnnou hloubkou 1,1 -1,8 m s cca 220 m3 vody, vnitřní velký o rozměru 25 x 12,5 m s proměnnou hloubkou 1,1 – 1,8 m s cca 500 m3 vody a dětský bazén 12,4 x 6,8 m s proměnnou hloubkou 0,4 – 0,6 s cca 45 m3 vody.  „Celkem zde upravujeme 765 m3 vody. Dále se zde nacházejí dvě nové sauny pro muže a ženy s kapacitou osm až deset osob,“ dodává Tomáš Kotora.

Bazén Lochotín loni zaznamenal 141 584 návštěvníků, z toho na plaveckou školu připadá 63 114 osob a dalších 27 113 návštěvníků využilo nabídku pohybových aktivit v areálu bazénu.  (zdroj:tisková zpráva)

 

 

 

 

 ♦Wellness Hotel Frymburk otevírá Adventure golf

Adventure golf je novou formou zábavy pro malé i velké, amatéry i profesionály, skupiny i jednotlivce. Jedná se interiérové hřiště s 9 jamkami, takže je možné hrát  za každého počasí a v každou roční dobu.

Adventure golfové hřiště se vyznačuje překážkami a nerovnostmi klasického golfu a velikostí minigolfových hřišť. Jednotlivé jamky jsou propojeny dřevěnými chodníčky, po kterých se můžete po hřišti pohybovat.

Před začátkem hry se každý seznámí se základními pravidly a může začít hrát. Zajímavostí také je, že na realizaci tohoto hřiště se podílela čtyřnásobná mistryně světa, česká hráčka Olivia Prokopová z Rakovníka.
Součástí adventure golfu je také odpočinková zóna a bar, kde si lze objednat nealkoholické i alkoholické nápoje.

 

 

 

 

 

♦ Dětské spa – jak funguje dětský salon? První dětské spa v České republice.

Dětské salony jsou běžné v Americe, kam děti chodí se svojí maminkou, stříhají se a upravují vlásky, lakují nehtíky, všude jsou veselé barvy a vybavení. Existuje zde také široká nabídka rodinných spa a wellness provozů, některé se přímo zaměřují na děti a na nabídku dětské spa péče a pobyty dětí ve wellness.

Z malých klientů rostou věrní a zkušení „spa goers“, tedy, klienti, kteří pravidelně navštěvují wellness či spa provozy. V rámci Evropy najdeme také několik podobných provozů, například v Anglii. Proč by tedy nemohl fungovat podobný provoz i v České republice?

Krásný nápad, otevřít dětské spa Funny Sassy, dětské kadeřnictví a salon pro děti, se zrodil v momentě, když se jedna maminka rozhodovala jak nejlépe skloubit péči o malou dcerku, rodinný život a pracovní život. Vytvořit dokonalý dětský svět, ve kterém se děti budou cítit pohodlně, třeba i při jinak ne moc oblíbené proceduře jako je stříhání vlasů nebo úprava nehtů, nebylo vůbec snadné. celý článek

 

 

 

 


♦ Nový design privat wellness SAMUI SPA v Praze-Letňanech

Privátní design wellness SAMUI SPA v Praze 9 Letňanech nabízí elegantní a pohodlný prostor pro wellness, odpočinek a relaxaci.

Velkoryse pojatý, vzdušný interiér je dílem mladé talentované architektky Hany Kasalové z atelieru DOT Architects (vedle dalších profesních ocenění byla členkou vítězného týmu v mezinárodní studentské soutěži ve stavbě ekologických solárních domů Solar Decathlon 2013 v Kalifornii).

Prostor SAMUI SPA v každém detailu ctí přirozenou, jednoduchou krásu a harmonii. Výhradně přírodním materiálům dominuje dřevo a kámen, například na obklady je použit originální barmský teak.

Pro privátní relaxaci jsou k dispozici tři oddělené místnosti s vlastním zázemím: spa s finskou saunou a jacuzzi pro max. 12 osob, spa s bio saunou a jacuzzi pro max. 8 osob a spa s jacuzzi pro max. 4 osoby. Po předchozím objednání je wellness možné optimálně zkombinovat s thajskými masážemi nebo klasickou fyzioterapií., Více→

Tisková zpráva 30.4.2014

 

 

 

♦ Relaxační terapie s francouzským pohlazením

Designový hotel Grund Resort Golf&Ski v krkonošských Mladých Bukách nabízí již několik let pestrou škálu wellness i kosmetických procedur pro dokonalou relaxaci. Nabídku nyní rozšiřuje o nové rituály a také přichází s další novinkou – péče s luxusní francouzskou kosmetikou Sothys.

Na výběr je hned několik zkrášlujících a pečujících procedur, které ocení nejen dámy, ale i pánové. Pánové zde mohou vyzkoušet speciální kosmetické ošetření uzpůsobené přímo jejich pokožce, jíž navrací ztracenou vitalitu a energii. Blahodárně působí kosmetické ošetření Hydradvance, které působí na pokožku antioxidačně a navrací ji opět mladistvý vzhled. Únikem ze všedních dní je pak relaxační peeling tří vůní navracející fyzickou i duševní harmonii.

Opravdovou specialitou je japonský rituál Hanakasumi, který uvolňuje tělo i mysl. Tato japonská tradice pomáhá ulevit tělu od fyzické únavy, stresu a pocitu těžkých nohou. Základem procedury je koupel doprovázená masážemi a peelingem, podpořená voňavou terapii třešňových květů a lotosu, jež stimuluje smysly a podporuje navození absolutní relaxace.

Filozofie Sothys

Za vznikem samotné kosmetické značky Sothys stojí legenda o lásce Sothys a Saturnu, která nebyla naplněna kvůli žárlivosti Venuše. Podle řecké mytologie představovala „Sothys“ nejjasnější hvězdu na obloze. Kosmetika Sothys se tak orientuje na zářící a věčnou krásu.

tisková zpráva: 5.3.2014

 

 

 

 

♦ Luhačovický lázeňský areál se mění před očima

Lázně Luhačovice investují do úprav. Právě v těchto dnech jsou všichni hosté a návštěvníci Luhačovic svědky nejrozsáhlejší proměny Lázeňského náměstí a parku za posledních několik desítek let. Jarní práce na obnově lázeňského areálu jsou totiž v plném proudu. Plán revitalizace počítá s celkovou výsadbou 476 stromů, 15 290 keřů, 7 499 trvalek a s ošetřením 104 dřevin.

„Práce probíhají současně na několika místech od pramene Ottovky přes Lázeňské náměstí až téměř k dětským léčebnám. Rozšiřuje se především travnatá plocha na náměstí před Společenským domem a v jižní části parku vzniká buková alej, která s nově vytvořeným chodníkem propojí promenádu s lázeňskou kolonádou,“ popsal hlavní dění posledních dnů v lázeňském areálu generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s., MUDr. Eduard Bláha. „Stále platí, že většina prací bude dokončena na začátku hlavní sezóny na přelomu května a června,“ doplnil E. Bláha.

 

tisková zpráva 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.